iPhone'lar iOS 12'de Gruplandırılmış Bildirimleri Alıyor

Apple, iPhone'un bildirimlerini iOS 12 ile yükseltiyor. Konuşma konuları ve bildirim konuları artık birlikte gruplandırılacak ve bildirim merkezinizi temizleyecek.

Örneğin, Mesajlar'da veya başka bir sohbet uygulamasında biriyle sohbet ettiğinizde, bildirim merkezinizde o kişiden gelen uzun mesajların uzun bir listesini görmezsiniz. Şimdi sadece o kişiden tek bir bildirim grubu göreceksiniz. Tabii ki daha fazla bildirim görmek için grubu her zaman genişletebilirsiniz.

Bu sadece konuşma konuları değil. Aynı konuyla ilgili bildirimler artık birlikte gruplandırılabilir. Birçok uygulama için, tüm bu uygulamaların bildirimlerini içeren tek bir grup görürsünüz. Örneğin, Twitter'ı kullanırken, çok sayıda retweet, beğeni ve diğer sosyal medya eylemlerini göremezsiniz. Bildirimlerinizi tamamen sulamayacak tek bir Twitter bildirim grubu göreceksiniz.

Bir grup bildirimi de hızlı bir şekilde temizlemek için hızlıca kaydırabilirsiniz.

Apple, bu özelliği akıllı telefon bağımlılığı yapmaya yardım etmenin bir yolu olarak belirledi, ancak tüm iPhone kullanıcılarının seveceği kesin bir şey. Gruplandırılmış bildirimler, Android'de popüler bir özellik olmuştur ve bir çok iPhone kullanıcısı için sorulmuştur.