IPhone'unuz Kapalı, Sessiz veya Rahatsız Etmemeniz durumunda Alarm Çalışır mı?

Eski özellikli telefonlardan farklı olarak, telefonunuzun pili veya pili kapalı olduğunda iPhone'unuzun alarmı çalmaz. IPhone'unuz sessiz veya Rahatsız Etmeyin durumunda alarm çalacaktır.

Eski Nokia ve diğer salak telefonların harika bir özelliği vardı: Telefon kapatıldığında bile alarm çalardı. Bu, telefonun seni uyandırmak için alarm zamanı gelene kadar bir ses çıkarmayacağını bildiğinden, yatağa gidebildiğin anlamına geliyordu. Bazı Android telefonların hala bu özelliği var. IPhone'unuz — ve ek olarak, iPad — ne yazık ki yapmaz.

IPhone'um Kapalıysa Alarm Kapalı Olacak mı?

Hayır. IPhone'unuz kapalıysa alarm çalmaz. Bir alarmın sönmesini istiyorsanız, iPhone'unuzun açık kalması gerekir. Uyku modunda (ekran kapalıyken), Sessiz'de olabilir ve Rahatsız Etmeyin açık bile olabilir ve alarm geldiğinde alarm çalacaktır.

IPhone'um Pilin Bitmesi Durumunda Alarm Kapalı Olacak mı?

Hayır. Eğer iPhone'unuz gece boyunca tükenirse, sabah için ayarladığınız alarm çalmaz.

iPhone'lar, özellikle de Düşük Güç Modu'nu açtığınızda, onları kullanmıyorsanız, şarj etme konusunda oldukça iyidir. Yani, yaklaşık% 20 pilinizin kalması durumunda endişelenmenize gerek yok. Diğer taraftan,% 5 veya daha fazla piliniz varsa ve sekiz saatlik bir uyku için yatağınız varsa, gece boyunca suyunun bitmesi için çok iyi bir şans var.

İLGİLİ: Bir iPhone'da Düşük Güç Modu Nasıl Kullanılır (ve Tam Olarak Ne Yapar?)

IPhone'um Sessiz veya Rahatsız Etme Modunda Alarm Kapalı Olacak mı?

IPhone'unuz açık olduğu sürece, alarm hala çalar. Evet, iPhone'unuz Sessiz modda veya Rahatsız Etmeyin modundaysa alarmınız çalacaktır.

IPhone'umun Ekranı Kapalıysa Alarm Kapalı Olacak mı?

Evet, ekran siyah olacak şekilde iPhone'unuzun normal bir güç tasarrufu özelliğidir. Ana düğmeye dokunduğunuzda, tekrar yanar, alarm geldiğinde alarm çalacaktır.

Bir Alarm Yapmazsa Bir Zamanlayıcı Devam Edecek mi?

Zamanlayıcılar, takvim randevuları ve hatırlatıcıların hepsi alarmla aynı şekilde çalışır. Bir zamanlayıcı ayarladıktan sonra iPhone'unuzu kapatırsanız, zamanlayıcı çalmayacaktır. Bunun yerine, iPhone'unuzu tekrar açtığınızda, zamanlayıcı hemen çalar – muhtemelen bir zamanlayıcıyı kaçırdığınızı hatırlatır.

Herhangi bir nedenden dolayı, iPhone'unuz pilin çok az olduğu gece boyunca bunu yapamayacaksa – ve bunu şarj edemezsiniz – ama sabah uyandırmak için umutsuzca bir alarm vermeniz gerekiyorsa, yaratıcı. Eski bir çalar saat kazın, bir şarj aleti çalın ya da sabahları sizi zinde bir arkadaşınıza (veya otelin resepsiyon masasına) yalvarın. IPhone'unuza güvenemeyeceksiniz.