İPhone'unuz Kötü Bir Sinyal Alıyorsa Ne Yapmalı?

Hücre hizmetinizi etkileyebilecek düzinelerce faktör var – mesafenizden kuleye hava durumu – ama nedense iPhone'unuz aniden iyi bir sinyal almıyorsa ne yapabilirsiniz? Hadi bulalım.

Kapat ve Tekrar Aç

“Bunu kapatıp tekrar açmayı denediniz mi?” Bir sebepten dolayı klişe tavsiyesi: bir şeyleri yeniden başlatmak birçok problemi düzeltir. İPhone'unuzun hücre sinyali genellikle bunlardan biridir.

İLGİLİ: Neden Bir Bilgisayar Yeniden Başlatma Birçok Sorunları Onar?

Herhangi bir işletim sistemindeki sahnenin arkasında çok fazla gider, bunların hepsini ayrı ayrı çözmek imkansızdır. Bunun yerine, iPhone'unuzu kapatıp tekrar açarak, her şeyi yeniden başlatmaya başlarsınız. Örneğin, 3G ağında 4G yerine sıkışmışsa, kapatıp açmanız şebekeye yeniden bağlanmaya zorlar. Benzer şekilde, soruna neden olan bir arka plan işlemi ise, bu işlem bir yeniden başlatma ile sonlandırılacak ve yeniden başlatılacaktır.

Ağ Kesintilerini Kontrol Edin

İPhone'unuzu yeniden başlatmanız bir şey yapmazsa, operatörünüzün bir kesinti yaşama ihtimali vardır. Eğer durum böyleyse, problemi ne olursa olsun düzeltene kadar yapabileceğiniz bir sürü şey yoktur.

Çoğu taşıyıcı, web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında kesintiler hakkında yayınlamak için oldukça hızlıdır. Bazıları ayrıca daha fazla bilgi için arayabileceğiniz veya bir kesintiyi bildirebileceğiniz bir kesinti hattına da sahiptir. Bu bilgiyi aceleyle bulmak için en iyi seçeneğiniz Google’a aittir [[Carrier Name] kesintileri ”.

Ayrıca, DownDetector.com da kesinti raporlarının hangi kaynaklardan geldiğini; Bulunduğunuz bölgedeki ağınızda büyük bir artış veya rapor edilmiş kesintiler varsa, hata muhtemelen taşıyıcınızla birlikte olabilir.

Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Ağ ayarlarınızı sıfırlamak, Wi-Fi parolaları ve taşıyıcı ayarları gibi tüm kayıtlı ağ bilgilerinizi siler. Sorun, iOS'un ağ işleme yazılımında bir yerde bir hata veya yanlış bir değerden kaynaklanıyorsa, bu sorunu düzeltmelidir.

Ayarlar> Genel> Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya gidin, şifrenizi girin ve ağ ayarlarınızı sıfırlamak istediğinizi onaylayın.

İPhone'unuz yeniden başlatılacak ve tekrar açıldığında, ağ ayarlarınız tamamen sıfırlanacaktır. Unutmayın, kullandığınız tüm Wi-Fi ağlarına veya Bluetooth bağlantılarına yeniden bağlanmanız gerekir.

İLGİLİ: iOS Cihazınızın Ağ Ayarlarını Sıfırlama ve Bağlantı Sorunlarını Düzeltme

Evde Kötü Sinyal Alırsanız Ne Yapmalı?

Kötü sinyaliniz sadece bir kerelik bir problem değilse, ancak devam ediyorsa, seçenekleriniz biraz farklıdır.

Wi-Fi arama, evde kötü ağ kapsama alanı varsa, mutlak bir oyun değiştirici. Cep telefonu servisiniz kötü ise, telefonunuz bunun yerine Wi-Fi şebekeniz üzerinden aramalar yapıp metinler gönderir. İyi inşa edilmiş bir bina içinde iyi bir hücre sinyalinden daha hızlı genişbant elde etmek genellikle çok daha kolaydır. ABD'de, tüm büyük taşıyıcılar bunu sunuyor. İPhone'unuzda kablosuz iletişimin nasıl etkinleştirileceğiyle ilgili kılavuzumuzu inceleyin.

Wi-Fi aramayı kullanmak için bir iPhone 6 veya daha geç (veya herhangi bir nedenden dolayı AT & T kullanıyorsanız iPhone 6s veya üstü) gerekir.

İLGİLİ: iPhone'unuzdaki Wi-Fi Çağrısını Etkinleştirme

Bazı ağlar, bir sinyal sinyali alabilen ve biraz daha iyi bir hale getirebilen hücre güçlendiriciler sunar. Genişbant üzerinden ağa bağlanan küçük bir hücre baz istasyonu oluşturan femtocell'ler de vardır. İkisi de çalışır, ancak her iki seçenek de Wi-Fi araması kadar iyi değildir.

İLGİLİ: Nasıl Evde Cep Telefonu Sinyalini Boost için

Hücre Sinyaliniz Her Yerde Kötü ise Ne Yapılır?

Hücre servisiniz her yerde kötü ise, o zaman bir şey değiştirmeniz gerekir: ağınız, SIM kartınız veya telefonunuz.

Farklı ağlar farklı kapsama sahiptir. Operatörünüzün büyük kapsama alanı olmayan birine güvenilir olduğu bir şehirden taşındıysanız, en iyi seçenek, sözleşmeniz biter bitmez ağları güçlü kapsama alanına geçirmektir.

Bir ağda kötü sinyal alan tek kişi sizseniz ve başka hiçbir şey onu düzeltmediyse, yapmanız gereken şey ağınıza yeni bir SIM kart istemenizdir (iPhone'unuz kullandığı sürece). SIM'ler zaman zaman güncellenir ve herhangi bir teknoloji parçası gibi başarısız olabilir;

SIM değilse, o zaman tek şey iPhone'unuzdaki bir donanım hatasıdır. Hala garanti kapsamındaysa, Apple veya ağınızla iletişim kurun ve tamir edilmesini veya değiştirilmesini isteyin. Eğer garanti kapsamında değilse, daha iyi bir sinyal istiyorsanız tek gerçek seçiminiz yeni bir telefon almaktır.

Image Credit: Flickr'da Carl Lender.