İPhone'unuzda Ping (Ağ Tanılama) Nasıl Çalıştırılır

İPhone'unuzun İnternet bağlantısı ne kadar sağlam? Söylemenin kolay yolu yok. İyi bir sinyalin olup olmadığını görmek için Wi-Fi veya hücresel çubuklarınıza bakabilirsiniz, ancak bu sağlam bir bağlantınız olduğu anlamına gelmez.

Connectify tarafından oluşturulan Pingify girin. Bu ücretsiz iPhone ve iPad uygulaması, Windows, Mac veya Linux PC'de çalıştırabileceğiniz klasik bir komut satırı yardımcı programı olan ping ile aynı şekilde çalışır. İnternet bağlantınız üzerinden uzaktaki bir sunucuya kısa mesajlar (“ping”) gönderir ve bu mesajların ne kadar hızlı alındığını gösterir.

Ping sonuçlarını izleyerek, bağlantının tam gecikmesini görebilirsiniz. Ayrıca, sadece ping'lerin başarısız olduğu görünen paket kaybını tespit edebilirsiniz. Ve, bazı ping'lerde gecikme tamamsa, ancak sıklıkla artarsa, bu gecikme artışı yaşadığınızı gösterir. Herhangi bir sorun Wi-Fi'nizin veya hücresel sinyal gücünün bir sonucu veya İnternet bağlantısının kendisinin bir sonucu olabilir.

Ayrıca, iPhone'unuzun Wi-Fi veya hücresel sinyal gücünü test etmek, bir ping başlatmak ve bir alanda dolaşmak için Pingify'ı kullanabilirsiniz. Evinizin, iş yerinizin veya başka bir yerin bazı bölgelerinin daha kötü bir sinyal aldığını fark edebilirsiniz. Etrafta dolaşırken ping sonuçlarına bakarsanız ölü noktaları veya diğer kötü alanları tespit etmek kolaydır.

Apple App Store'dan Pingify uygulamasını indirin ve başlamak için başlatın. Ana Pingify sekmesindeki "Test Başlat" düğmesine dokunun. Pingify, hem Wi-Fi hem de hücresel veri bağlantılarınızı otomatik olarak pinglemeye başlayacaktır. Bir VPN'e bağlıysanız, VPN'inize de ping gönderir. Siz Testi Durdur öğesine dokunana kadar Pingify durmaz.

Uygulamadaki Analiz sekmesi, Pingify test sonuçlarınızın geçmişini ve bunları yaptığınız coğrafi konumla birlikte gösterir. Pingify normalde google.com'a ping gönderir, ancak bu sunucuyu Ayarlar sekmesinden değiştirebilirsiniz. Google’ın sunucularının bir sorunu varsa, bu ping sonucunuzu etkileyecektir – ancak Google’ın normalde sağlam bağlantıları olan hızlı sunucuları vardır.

Bu araç, hiç ping komutu veren herkese hemen aşina olacaktır. Yapmadıysanız, şu anda bağlantınızın ne kadar iyi çalıştığını görmek için harika bir yol. Bir web sayfası veya uygulama telefonunuza yavaşça yükleniyorsa, Pingify'da bir test yapın. Bu size bir bağlantı sorununuz olup olmadığını veya belirli bir web sayfasının veya uygulamanın yavaş olup olmadığını söyleyecektir.

İLGİLİ: Ağınızı Sınamak için Ping Komutunu Kullanma

Image Creidt: Malll Themd / Shutterstock.com.