IPhone'unuzda Touch ID veya Face ID'yi Devre Dışı Bırakma

Dokunma Kimliği ve Yüz Kimliği uygundur, ancak sadece güçlü bir şifre kullanarak güvenli değildir (çoğunlukla biyometrik verilerin aynı yasal korumalara sahip olmaması nedeniyle). Eğer onları kapatmak istersen, işte nasıl olur.

Dokunma Kimliği veya Yüz Kimliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Ancak yine de Şifre Kodu Kullanılır)

Ayarlar> ID ve Şifre'ye dokunun (bir iPhone X'de, Face ID ve Passcode yerine). Parolanızı girmeniz istenecektir.

Touch ID ve Passcode sayfasında (veya iPhone X'deki Face ID ve Passcode sayfası), “Use Touch ID For” bölümündeki “iPhone Unlock” ve “Apple Pay” ve “iTunes & App Store” daki tüm ayarları kapatın. .”

Artık sadece iPhone'unuzun kilidini açabilir, Apple Pay'i kullanabilir veya şifrenizi girerek iTunes ve App Store'dan alışveriş yapabilirsiniz.

Touch ID veya Face ID'nin kapatılmasıyla ilgili en büyük sorun, kolaylık sağlamak için zayıf bir şifre kullanma olasılığınızdır; Altı haneli bir sayısal şifre bile yeterince güçlü değil. Touch ID ve Face ID ile, çok sık girmek zorunda kalmadan güçlü bir şifre kullanabilirsiniz. Bunları kapatacaksanız, hala güçlü bir alfanümerik şifre kullandığınızdan emin olun. İşte nasıl ayarlanacağız.

İLGİLİ: Daha Güvenli Bir iPhone Şifre Nasıl Kullanılır

Parola Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Ama Cidden, Yapmayın)

Gerçekten istiyorsan, şifreyi de devre dışı bırakabilirsin. Bu, iOS cihazınızın kilidini yalnızca Ana Sayfa düğmesine basarak açabileceğiniz anlamına gelir. Bu, evinizi asla terk etmeyen bir iPad'iniz varsa çok kullanışlı olabilir, ancak iPhone'unuzda veya evinizin güvenliğini bırakacak kişisel bilgiler içeren herhangi bir cihazda yapmak gerçekten korkunç bir şeydir.

Parolayı devre dışı bırakmak istediğinizden eminseniz, Ayarlar> Kimlik ve Parola'ya dokunun (bir iPhone X'de, Face ID ve Passcode yerine). Parolanızı girmeniz istenecektir.

“Şifre Kodunu Kapat” seçeneğine dokunun ve onaylamak için “Kapat” a basın.

Şifre kodunuzu bir kez daha girmeniz gerekecektir, ancak tekrar açana kadar kapatılacaktır.