IPhone'unuzla USB Flash Sürücüsü Nasıl Kullanılır

IPhone'unuzda daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, bir kısmını takmanın en kolay yolu, bir ucunda bir şimşek yuvası ve diğerinde bir USB bağlantı noktası bulunan özel bir flaş sürücüdür. Dosyaları yönetmek için o sürücü için tasarlanmış bir uygulama kullanacaksınız.

Ne yazık ki, iOS'ta flash sürücüleri yönetmek için tek bir yol yoktur. Her flash sürücü markası, dosyaları yönetmek için kendi özel uygulamasına sahiptir. Oldukça sinir bozucu. Açıkçası, her uygulamayı oradaki her bir sürücü için nasıl kullanacağınızı gösteremiyoruz. Yapabileceğimiz, süreç çalışmaları hakkında size bir fikir vermektir.

Çeşitli uygulamalar ve sürücüler de aynı sınırlamalardan bazılarını paylaşır. Örneğin, transferler fotoğraf, video ve ses dosyaları ile sınırlı gibi görünüyor. Kullandığınız sürücü veya uygulamaya bakılmaksızın, diğer dosya türlerini taşımanın bir yolu yoktur.

Bu kılavuz için Amazon'dan bir Omar flash sürücü kullanıyoruz (43 $). Bu en popüler seçeneklerden biri gibi görünüyor, bu yüzden henüz satın almadıysanız ve bazı önleyici araştırmalar yapıyorsanız, o zaman sağlam bir seçimdir. Ayrıca, bu kılavuzu takip etmenin de yararı olacak.

Tamam, bu yoldan çekilirken, işte bu sıska.

Birinci Adım: Uygulamanızı Alın

Yapmanız gereken ilk şey, flash sürücünüz için uygulamayı almaktır. Bizim durumumuzda, Ömerler için app Witstick denir.

Flash sürücünüzün hangi uygulamadan kullandığını bilmiyorsanız, birkaç seçenek vardır. Öncelikle üreticinin belgelerini kontrol edin. Bu yardımcı olmazsa, sürücüyü telefona bağlayabilir ve uyumlu bir uygulamayı App Store'dan almanızı isteyebilir , ancak bu durum tüm modeller için doğrulanamaz.

İhtiyacınız olan uygulamayı bulduktan ve yükledikten sonra, yoldasınız.

Adım İki: Flash Sürücünüzü Takın ve Uygulamayı Ateşleyin

Uygun uygulama yüklü iken, daha önce yapmadıysanız devam edin ve flash sürücünüzü takın. Uygulama çalışmıyorsa, şimdi başlatmak için bir uyarı almalısınız. Yap bunu.

Omars sürücüsünü kullanmıyorsan işler farklılaşmaya başladı. Daha önce de söylediğimiz gibi, farklı bir uygulamayla farklı bir sürücü kullanıyorsanız, teknikler yine de aynı şekilde olmalıdır.

Witstick uygulamasının oldukça açık ve düzenli bir düzeni var. Üstte, telefonunuzda ve sürücüde ne kadar yer kaldığını açıkça görebilirsiniz.

Bunun hemen altında, çoklu ortam seçenekleri, dosya yönetimi, dosya aktarımı ve tek dokunuşla yedekleme dahil olmak üzere çeşitli aktarma seçenekleri bulunmaktadır. İşte her birine hızlı bir bakış:

  • Çoklu Ortam : Bu, fotoğraf çekmek için kamerayı başlatır, ancak fotoğrafları ve videoları doğrudan sürücüye kaydeder.
  • Dosya Yönetimi: Dosyaları çubuktan yönetin, aynı zamanda dosyaları telefondan çubuğa taşıyın. Ve tam tersi.
  • Dosya Transferi: Dosya yönetimi ile hemen hemen aynı, ancak resimler için.
  • Tek Dokunuşla Yedekleme: Tek bir dokunuşla tüm görüntüleri, videoları ve / veya ses dosyalarını yedekleyin. Ayrıca, sürücüyü bağladığınızda bunu otomatik olarak yapma seçeneği vardır.

Bu seçeneklerden, en sık kullandığınız dosya yönetimi Dosya Yönetimi'dir. Buradaki düzen, bir dosya yönetim aracından beklediğinize çok benzer. Varsayılan görünüm — WitStick seçeneği – sürücüde ne olduğunu gösterir. Diğer seçenekler altta: Fotoğraf albümü, Müzik ve Yerel. Yerel seçenek, sadece bir şeyleri cihazdan telefona taşımak için kullanılır.

İşleri ileri geri taşımak için, üstteki “Seç” düğmesini kullanın ve ardından taşımak istediğiniz tüm öğelere dokunun.

En alttaki "Taşı" düğmesine dokunun ve ardından öğeleri taşımak istediğiniz konumu seçin. Son olarak, hareketi başlatmak için “Yapıştır” düğmesine dokunun.

 

Resimlerinizi veya videolarınızı telefonunuzdan telefonunuzdan taşıyorsanız, bu öğeleri telefon aktarımından telefondan silmek isteyip istemediğinizi de soracaktır.

Maalesef jenerik sağlamanın kolay bir yolu olmamakla birlikte, bir beden iOS ile bir flash sürücü kullanmaya yönelik tüm kılavuzlara uyar, bu kılavuz, en azından bir şekilde deneyimden neler beklediğinizi açıklar.