İPhone'unuzun Kilit Ekranında Siri Önerilerini Devre Dışı Bırakma

İOS 12 ile, Siri, kilit ekranı üzerinden Kısayollar ve daha fazlası için öneriler sunmaya başladı. Tek tek uygulamalar için bu önerileri devre dışı bırakabilir veya kilit ekranınızı temizlemek için tüm Siri önerilerini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Siri Önerileri, Siri'nin düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz görevleri izlemesini sağlayan ve daha sonra bu görevlere bir kısayol sunan az bilinen bir özelliktir. Bunun güzel bir örneği, belirli bir zamanda veya yerde kahve siparişi vermiş olmanız olabilir. Siri teorik olarak bunu fark eder ve zaman doğru olduğunda o eylemi önermeye başlar. Yapmanız gereken tek şey eylemi gerçekleştirmek için bildirime dokunun.

Söz konusu uygulamaya bağlı olarak, Siri'nin Kilit ekranında görünen önerileri yapması, aradığınız bir şey olabilir, ancak biraz fazla konuşkan olmaya başlarsa veya önemli olmayan uygulamalar için önerilerde bulunmaya başlarsa, kapatmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, bu ya hep ya da hiç bir ilişki olmaktan ziyade, belirli uygulamalar için özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Tüm Uygulamalar İçin Siri Önerilerini Devre Dışı Bırakma

Tüm uygulamaların Kilit ekranınızda Siri Önerileri yapmasını engellemeyi tercih ederseniz, bunu yapmak için bir düğmeye basabilirsiniz.

Başlamak için, Ayarlar'ı açın ve “Siri ve Arama” üzerine dokunun.

Aşağı kaydırın ve “Kilit Ekranı ile İlgili Öneriler” seçim düğmesini kapalı konuma getirin.

Bireysel Uygulamalar İçin Siri Önerilerini Devre Dışı Bırakma

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve “Bildirimler” e dokunun.

Ardından, “Siri Önerileri” ne dokunun.

Siri Önerileri'nin desteklediği tüm uygulamaları, bir daha görmek istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakmak için kullanışlı bir geçişi gösteren bir sonraki ekran.

Bir uygulamayı devre dışı bırakmak için, seçim yerini kapalı konuma getirin.

Daha sonra önerileri bir kez daha görmek istediğinize karar verirseniz, aynı geçişi tekrar açmanız yeterlidir.