İspanyol Futbol App Barlar üzerinde Narc Hayranları için Spying oldu

İspanyol futbol taraftarları için bir uygulama olan La Liga, oyunu lisanssız gösteren çubukları belirlemek için gerekli olmayan GPS ve mikrofon izinlerini kullanarak hayranlara casusluk yapıyordu.

İşte Tech Crunch için yazan Natasha Lomas:

Snitch skandalıyla ilgili web sitesinde yaptığı açıklamada lig, “kulüpleri ve taraftarlarını koruma sorumluluğunu taşıdığını” belirterek, kamuya açık yerlerde yapılan lisanssız yayınlardan, bu tür faaliyetlerin Ligden yıllık 150 milyon avro.

Ayrıca, özelliğin yalnızca Android uygulamasında dağıtıldığını ve bunun yalnızca 8 Haziran’dan beri aktif olduğunu iddia ettiğini de belirtti. Ayrıca, yalnızca İspanya’da kullanıldığını da söylüyor.

Bir kenara çekilir, hala tüyler ürpertici. Ve Android veya iPhone veya iPad'inizde izinlerinizi neden yönetmeniz gerektiğine dair iyi bir hatırlatma. Bir uygulama mikrofon iznini ister ancak mikrofonunuzu kullanmazsa, bunun gibi garip bir şey olması için iyi bir şans vardır. Aynı durum GPS, telefon rehberi veya telefonunuzun diğer özellikleri için de geçerlidir.

İLGİLİ: Android'de Uygulama İzinlerini Yönetme

Dikkatsiz kalın ve ihtiyaç duymadıkları özelliklere yönelik uygulama izni vermeyin. Ya da favori çubuğunuza bir avuç paraya mal olabilirsiniz.