İşte Facebook Messenger'daki Mesajlar Nasıl Çözülür?

TechCrunch

Geçen yıl, Mark Zuckerberg'in Facebook Messenger'da gönderilen mesajları “gönderme” seçeneğinin olduğu ortaya çıktı. Bu bilgi bir kez ortaya çıktığında, Messenger'ı kullanan herkes de işlevsellikte istedi – ve şimdi Facebook da yayınlıyor.

Bu nedenle, açık olmak gerekirse, Facebook Messenger'daki geçerli “sil” seçeneği yalnızca mesajı sizin için kaldırır; alıcı yine de görebilir. Bu aynı zamanda hala Facebook Messenger sunucularında olduğu anlamına geliyor. Tersine Gönder özelliği, aksine, kullanıcıların iletiyi hiç olmamış gibi tamamen silmelerini sağlar.

Tabii ki, bir yakalamak var: küçük, 10 dakikalık bir pencere ile sınırlıdır. Bu, eski mesajlarla tekrar çalışamayacağınız ve istediğiniz bir şeyi gönderemeyeceğiniz anlamına gelir; bu hem sersemletici hem de mantıksal bir harekettir. Yine de, bir şey söyler ve derhal pişman olursanız, bugünden itibaren onu gönderemezsiniz. İşte nasıl.

Oldukça basit bir seçenek: mesaja sadece uzun basın. Mesajın hemen yukarısındaki normal reaksiyon emojisinin yanı sıra aşağıdaki bazı seçenekleri göreceksiniz: Kopyala, Kaldır ve İlet. Bu, tarihsel olarak burada bulunan Kopyala, İlet, Sil seçeneklerini değiştirir.

TechCrunch

Kaldır seçeneğine dokunmak iki seçenek sunar: “Herkes İçin Kaldır” ve “Sizin İçin Kaldır”. Burada oldukça açıklayıcı bir açıklama var, ancak “Herkes İçin Kaldır” seçeneğine dokunursanız, mesajı iptal edecek. İkinci seçenek, geçerli Sil seçeneğinin çalıştığı şekilde çalışır.

Henüz onaylanmadıysa da, bunun web’deki Messenger’da aynı şekilde çalışması gerekir : bir iletinin üzerine gelin, üç nokta menü düğmesini tıklatın ve ardından Kaldır seçeneğini seçin. Bu özellik bizim kullanımımız için uygun olduğunda bunu onaylayacağız.

Ve hepsi bu kadar. Bu işlevsellik bugün herkese yayılmaya başlayacak.