İşte Mac'inizi Nasıl Artık Yedekleme Yapıldı?

Resmi: Apple yönlendirici işten çıkıyor. AirPort, AirPort Extreme veya Time Capsule'ın yeni sürümleri olmayacaktır.

İşte Jon Fingas, Endgadget için yazıyor:

Bir Apple sözcüsü Engadget'e, şirketin donanım ve yazılım desteği sağlamaya devam edeceğini (hatalar ve güvenlik açıkları gibi) kullanmaya devam edeceğini, ancak cihazların yalnızca “sarf malzemeleri sürerken” kullanılabileceğini söyledi.

Bu mantıklıdır: Apple'ın teklifleri, birkaç yıldan beri son teknoloji ürünü ürünler olarak fiyatlandırıldı ve şu anda piyasada büyük yönlendiriciler eksikliği yaşanmadı.

Ancak başka hiçbir yönlendiricinin eşleşemeyeceği bir özellik var: ölü basit ağ tabanlı Zaman Makinesi yedeklemeleri. MacOS yedekleme sistemi desteği Mac kullanıcıları için önemlidir – şimdi ne yapmaları gerekiyor? İşte birkaç seçenek.

  • Ağa bağlı bir Time Machine sürücüsü olarak hareket etmek için başka bir Mac kurun. Elbette iki bilgisayar gerektirir, ancak resmi olarak desteklenir ve kurulumu hızlıdır.
  • Mac'inizi Synology NAS'ınıza yedekleyin. İyi çalışıyor, ama önce biraz pahalı donanımlara ihtiyacınız var.
  • Bir Time Machine sürücüsü olarak davranmak için bir Raspberry Pi kurun. Süper kararlı olmayabilir ama eğlenceli bir proje ve ucuz.
  • Ya da yedeklemek için sadece yerel bir harici sabit sürücüyü takın. Bu sinir bozucu, elbette, ama şu ana kadar en istikrarlı seçenek.

Bunların hiçbiri Zaman Kapsülü kadar basit değil, ama şu anda bildiğimiz en iyi seçenekler. Başka bir tane varsa bize bildirin.