Kayık Fiyat Uyarıları ile Uçuşlar Nasıl Tasarrufu

Uçuş fiyatları her zaman değişiyor. Doğru zamanda bir uçak alırsanız, yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. En iyi fırsatları almak için Kayak'ın fiyat uyarılarını nasıl kullanacağınız.

Web sitesinden Uçuş Uyarıları Oluşturma

Kayak.com'a gidin ve zaten bir hesabınız yoksa bir hesap oluşturun. Eğer bir taneniz varsa, giriş yapın. Kayık gerçekten size uyarıları göndermek için bir hesaba ihtiyacınız var.

Oturum açtıktan sonra, “Hesabım” bağlantısını tıklayın ve ardından “Fiyat Uyarıları” seçeneğini seçin.

Yeni bir uçuş uyarısı eklemek için “Uçuş Uyarısı Ekle” bağlantısını tıklayın.

Fiyat uyarısı eklemek söz konusu olduğunda, birkaç seçeneğiniz var, bu yüzden üzerinde çalışalım.

Üç çeşit fiyat uyarısı vardır: Tam Tarihler, Esnek ve En İyi 25 Şehirler.

Tam Tarih uyarısı, tam olarak istediği gibi bir şeydir. Belirli bir haftada bir yerde olmanız gerektiğini biliyorsanız, uçmak istediğiniz kesin günlerin yanı sıra kalkış ve varış şehirlerini de bağlayabilirsiniz. Ardından arkanıza yaslanın ve ödemeye hazır olduğunuz bir fiyat elde edene kadar bekleyin. Aynı zamanda iki potansiyel seyahatinizi karşılaştırmak için Tam Tarih uyarılarını da kullanabilirsiniz.

Esnek uyarılar, belirli bir yere gitmek istediğinizde geçerlidir, ancak tam olarak gittiğinizde önemli değil. Gelecek hafta sonları veya gelecek yıl herhangi bir ayda esnek uyarılar alabilirsiniz.

En İyi 25 Şehirler uyarısı daha da esnek. Nereye gittiğinizi umursamadığınız ve gittiğiniz zaman gerçekten umursamadığınız bir zamanda. Dünyanın en yüksek 25 şehrini ya da belirli bir yerde ve esnek bir zaman dilimini seçersiniz. Bu biraz işe yaramaz gibi gelse de, aslında gerçekten harika. Bu, mutlak en iyi anlaşmaları nasıl bulacağınızdır, çünkü aktif olarak aradığınız ağır indirimli ücretleri göreceksiniz.

Örneğin, gelecek yıl tatiliniz için eğlenceli bir yere gitmek istediğinizi söylüyorsunuz, ancak tatilinizin tam zamanlaması esnek ve gerçekten de herhangi bir yere gitmeye gerçekten bağlı değilsiniz. Uyarımı ayarlayın, harika bir fiyat izleyin ve ardından tatilinizi planlayın.

Bir uyarı oluşturmak için, istediğiniz türü seçin ve sonra kalkış ve varış yerlerini girin ve ne zaman gitmek istediğinizi girin. Ayrıca, uyarı e-postalarını almak istediğinizde ve mobil push bildirimleri de isterseniz, kesintisiz olarak uçmak isteyip istemediğinizi de belirtebilirsiniz. “Uyarı Kaydet” e tıklayın ve bitti.

Eylül ayında ABD'ye gideceğimi biliyorum, bu yüzden Dublin ile bu ayın en iyi ABD şehirleri arasında en iyi 25 şehir ikazını yaratıyorum; Hangi tarihe gittiğimde fazla endişelenmiyorum ve birkaç farklı yere gidiyorum, bu yüzden aslında nereye uçtuğum konusunda oldukça açıkım. Bu uyarının, kendimi rezerve etmeye çalıştığım bir şey için en az birkaç yüz dolar kurtaracağını düşünüyorum.

Kayıkta uçuş uyarıları oluşturmanın başka bir yolu var. Belirli bir seyahat için arama yaparsanız, sol üst köşede Fiyatları Takip Etme seçeneğiniz vardır. Açın ve Kayak bu tarihler için otomatik olarak bir uyarı oluşturur.

Mobil Uygulamadan Uçuş Uyarıları Oluşturma

Ayrıca Kayık'ın mobil uygulamasından uçuş uyarıları da oluşturabilirsiniz. Açın, oturum açın ve “İzleme Listesi” sekmesine gidin. Yeni bir uyarı eklemek için, + simgesine ve ardından “Uçuş Uyarısı” seçeneğini seçin.

Her ne kadar sebepten ötürü esnek olma ihtimali düşük olsa da seçenekler web sitesindeki gibidir.

Yolculuğunuzun ayrıntılarını girin ve “Uyarı Oluştur” düğmesine dokunun. E-posta bildiriminin yanı sıra, günlük mobil push bildirimleri de alacaksınız. Çok fazla uyarı oluşturuyorsanız, bu biraz bunaltıcı olabilir.

Kayık uçuş uyarıları, uçak biletlerine biraz para kazandırmanın harika bir yoludur, özellikle de gittiğiniz zaman ve hatta nereye gittiğiniz konusunda esnek iseniz. Seyahat etmek ve biraz boş zaman geçirmek istiyorsanız, en azından 25 En İyi Şehir Uyarısı ayarlamayı öneriyorum. Belki de hiçbir şey olmaz ama belki de katil bir anlaşma alırsınız.