Kayıp AirPod'larınızı Nasıl Bulunur

Apple, bir harita üzerinde konumlarını görüntülemenizi sağlayan bir “AirPod'ları Bul” aracına sahiptir. Güç açıkken AirPod'larınızın şaşırtıcı derecede gürültülü bir bip sesi çıkarmasını bile sağlayabilirsiniz.

Bu özellik, Apple'ın “iPhone'umu Bul” aracının bir parçasıdır ve bu da kayıp iPad'leri ve Mac'leri bulmanızı sağlar. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz: iPhone veya iPad'de iPhone'umu Bul uygulamasını kullanarak veya bir PC veya Mac'te iCloud.com/find web sitesinde oturum açarak.

Uygulamayı başlatın veya web sitesini ziyaret edip ardından Apple kimliğinizle oturum açın. AirPod'larınız Apple kimliğinizle ilişkili bir iPhone veya iPad ile eşleştirilmişse, "Cihazlarım" altındaki listede görünürler.

AirPod'larınız açıksa, burada “Çevrimiçi” olarak görünürler. AirPod'lar yalnızca iPhone veya iPad'inizin kapsama alanı içinde olmaları durumunda, durumun dışındaysa ve pil gücüne sahipse çevrimiçi olarak görünür. AirPod'lar cihazınızın kapsama alanı dışındaysa, AirPod kasasında veya pil gücünün dışındaysa, bunun yerine “Çevrimdışı” olarak görünürler.

AirPod'larınız herhangi bir nedenle çevrimdışıysa, bunlara dokunabilir ve en son bilinen yerlerini görebilirsiniz. Bu, AirPod'larınızı kullandığınız son yer hakkında bir fikir verir. Bu, onları aramaya başlamak için iyi bir yerdir. Bazı durumlarda, son bilinen konumlarını hiç göremezsiniz ve sadece dünyanın gri bir haritasının üzerinde AirPods görüntüsünü görürsünüz.

Bilinen son yerin kurşun geçirmez bir özellik olmadığını unutmayın. Örneğin, AirPod'larınızı ofisinizde en son kullandığınızı varsayalım. Eve gitmeden önce AirPod'ları şarj çantasına koyup yanınıza aldınız. AirPod'larınızı eve giderken caddeye bırakırsanız, “bilinen en son konumu” onların ofisi olmaya devam edecektir çünkü bu onlar çevrimiçi oldukları ve telefonunuza bağlandıkları son yerdir.

AirPod'larınız çevrimiçi görünüyorsa, listede bunlara dokunabilir ve haritadaki konumlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu elbette iPhone veya iPad'inize yakın olacak. Her AirPod üzerinde çok yüksek sesli bir bip sesi çıkarmak için “Play Sound” düğmesine dokunun. Bu, onları yakınlarda kaybettiyseniz AirPod'ları bulmanıza yardımcı olur. Bip sesi, küçük AirPod'lardan gelmesini beklediğinizden daha yüksek ses çıkarır ve oynatılırken ses seviyesinde artar.

Uyarı : Bu düğmeye dokunduğunuzda kulaklarınızın AirPod'lara sahip olmadığından emin olun. Örneğin, tek bir kayıp AirPod arıyorsanız ve hâlâ kulağınızda başka birine sahipseniz, devam etmeden önce onu kaldırın. Yüksek ses, işitme duyunuza zarar verebilir.

Bir AirPod'u bulduktan sonra kapatmak için “Sessiz Sol” ve “Sağa Sesi Kapat” düğmelerine dokunabilirsiniz, bu da ikincisini işaretlemeyi kolaylaştırır. AirPod'larınızı bulduğunuzda sesi durdurmak için “Oynatmayı Durdur” a basın.

Kayıp bir iPhone'dan kayıp AirPod'ları bulmak zor. IPhone'lar her zaman çevrimiçi olsa da (kapatılmadıkça) AirPod'lar iPhone veya iPad'inize bağımlıdır ve durumlarında olduklarında iletişim kurmazlar. AirPod'larınızı kaybederseniz, iPhone'umu Bul uygulamasını çektiğinizden emin olun ve pil gücünü kaybetmeden önce bunları bulabilmeniz için mümkün olan en kısa zamanda bir ses çalmayı deneyin.