Kendi Alexa Becerilerinizi Oluşturmak için Alexa Blueprints Nasıl Kullanılır

Echo'nuz için alabileceğiniz bir miktar Alexa Skills var, ancak artık Alexa Blueprints kullanarak kendi temel becerilerinizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Bunu daha önce kısaca konuştuk, ama esasen Alexa Blueprints, belirli sorular için özel cevaplar oluşturma, kendi trivia oyunlarınızı tasarlama, kendi macera öykülerinizi yazma ve daha fazlasını yapma gibi şeyler yapmanıza olanak veren bir IFTTT-esque arabirimidir. İşte nasıl başlayacağınız.

İLGİLİ: Beceri Blueprints Kendi Alexa Yanıtlarını Tasarlamanıza İzin Verir

Blueprints ana sayfasına giderek başlayın ve Amazon hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun. Buradan özel yeteneklerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu eğitim için, bir şeyler hakkında unuttuğumuz veya başka sorularınız olduğunda kedilerimiz hakkında evcil hayvan bakıcısı bilgilerimi veren bir beceri oluşturacağım.

Neyse ki, Blueprints zaten böyle bir şey için bir şablona sahip. Biraz aşağı kaydırın ve “Evcil Hayvan Bakıcısı” düğmesine tıklayın.

Ardından, “Kendiniz Yapın” düğmesini tıklayın.

Blueprints’in nasıl çalıştığına dair hızlı bir eğitici gösterileceksiniz. İsterseniz pencerenin sağ üst köşesindeki “X” düğmesine basın.

Bundan sonra, evcil hayvanınızın günlük programında olduğu gibi, evde evcil hayvanlarla ilgili bazı şeylerin ve evcil hayvan bakıcısının bilmesi gereken özel notların yer aldığı bir avuç dolusu metin kutusu verilecektir. Tek yapman gereken boşlukları doldurmak!

Her şeyi dolduruyorsanız, sağ üst köşedeki "İleri: Deneyim" düğmesini tıklayın.

Bu sayfada, Evcil Hayvan Bakıcısı becerisi ilk açıldığında ve özelleştirebileceğiniz birkaç başka yanıt olduğunda tebrikleri özelleştireceksiniz. Bu adımla işiniz bittiğinde, sağ üst köşedeki "İleri: Ad" a basın.

Son olarak, yeni Alexa becerinizi adlandıracak ve ardından “Sonraki: Beceri Oluştur” düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, kendi Alexa becerilerinizi geliştirmek için gerekli olan bir Amazon geliştirici hesabı oluşturmanız istenir. Bu adım basittir ve mevcut hesap bilgilerinizi kullanır. Bunun gerçekleşmesi için “Hesabı Güncelle” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Yeni yeteneğinizi yaratmak için biraz zaman verin, ki bu birkaç dakika sürebilir.

Sonunda, beceriniz Echo'nuzda kullanıma hazır olacak, ancak herhangi bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa, becerinin düzenlenebilir olması için biraz zaman alabilir.

Yeteneğini kovmak için, “Alexa, açık Pet Sitter” (ya da yeteneğini isimlendirdiğin şeyi) söyle. Buradan, soru sorabilir ve özel yanıtlarınızı kullanır. Örneğin, “sabah programı nedir” diyebilirsiniz ve Alexa orada kurduğunuz bilgileri okuyacaktır.

Bu, sadece bir örnektir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok şablon var. Çocuklarınız için interaktif bir peri masalı kurmak, yeni bir konu öğrenmenize veya öğrenmenize yardımcı olmak için Flashcards oluşturmak, hatta Alexa'ya yeni şakalar öğretmek gibi diğer eğlenceli şeyleri de yapabilirsiniz.