Kendi DIY Güvenlik Sisteminizi Oluşturmanız Gerekir mi?

Piyasada profesyonel kurulum ve destekle gelen birçok güvenlik sistemi var, fakat aynı özelliklerin çoğunu sunan ve genellikle daha ucuz olan DIY kurulumları ne olacak? İşte bunu yapmanın artıları ve eksileri.

Birçok şirket ev güvenlik sistemi pazarına giriyor, özellikle Nest, SmartThings ve Wink gibi akıllı marka markalar. Örneğin, Nest’in her şeyi kendiniz kurmanıza ve Nest uygulamasından kendi kendine izlemenizi sağlayan bir DIY güvenlik sistemi paketi vardır, ancak aylık ücret karşılığında isterseniz profesyonel izlemeyi de yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, büyük soru, DIY rotasına gitmeye karar verirken artıları ve eksileri olan ve ADT gibi profesyonel sistemlerle nasıl kıyaslandığıdır. İşte bunun hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler.

DIY için Daha Fazla Ödenek Ödersiniz, ancak Uzun vadede daha ucuzdur

ADT ile gitmek cazip gelebilir, çünkü evinizde kurulu olan sensörler, alarmlar ve tuş takımları için sadece 99 $ kurulum ücreti ödemeniz gerekir. Bununla birlikte bir DIY kurulumu ile, tüm ekipmanı kendiniz ödemek zorundasınız ve bu yüzlerce dolara mal olabilir.

Ancak, herşeyi kancalamak için ADT gibi birisini aldığınızda, hala ekipman için ödeme yapıyorsunuz demektir. İzleme hizmeti için ödeme yapan üç yıllık bir sözleşmeye kilitlendiklerinde, sadece zaman içinde yapıyorsunuz.

Karşılaştırabileceğimiz bazı örnekler toplayalım. Bunun için SimpliSafe, Abode ve ADT’yi karşılaştırırız. Bunlardan ilki, ön tarafa satın aldığınız ve kendinizi yüklediğiniz güvenlik sistemleridir. ADT ile başlayalım

ADT

ADT’nin temel paketi bir tuş takımı, siren, üç kapı / pencere sensörü, bir hareket detektörü ve bir anahtarlık uzaktan kumandası ile birlikte geliyor. Ödemeniz gereken tek şey, 99 $ ‘lık kurulum ücretidir ve 24/7 profesyonel izleme için ayda 36.99 dolar ödersiniz.

Yine de büyük bir uyarı var. Bu plan, sistemi, hatta sahip olmadığınız tek iletişim aracı olarak bir sabit hatta bağlamanızı gerektirir. Hücresel bir bağlantıya ihtiyacınız varsa veya buna ihtiyacınız varsa, CellGuard ($ 48.99 / ay) veya ADT Pulse (52.99 $ / ay) almanız gerekir. İkinci seçenek, sisteminizi uzaktan kumanda etmenizi / devre dışı bırakmanızı ve telefonunuzda uyarı almanızı sağlar.

ADT’nin genellikle 99 $ kurulum ücretinden feragat edeceği veya size bir kayıt bonusu olarak 100 $ hediye kartı vereceği (ancak kurulum ücretinden feragat ettikleri) sık sık özel servisler kullandığını unutmayın, ancak karşılaştırmanın iyiliği için, orada kurulum ücreti.

Tüm söylenen ve yapıldığında, ADT (Pulse ile) için üç yıl boyunca toplam maliyet 2,006,64 $ olacaktır .

SimpliSafe

ADT’nin temel paketiyle en yakından eşleşen SimpliSafe paketi 259 dolar. Tek fark, bir anahtarlık uzaktan kumandası ile gelmemesidir, ancak bunu 25 $ için ayrı ayrı ekleyebiliriz, böylece toplam maliyeti 284 dolar öderiz.

Profesyonel izleme için SimpliSafe iki katman sunar. En ucuz plan ayda 14,99 dolardır, ancak evden uzaktayken uyarılarınızı almanızı ve sisteminizi kendi kendine izlemenizi sağlar. Bu özelliği elde etmek için 24.99 $ / ay planına ihtiyacınız var.

Öyleyse, 284 $ ‘lık ön maliyet ve 24.99 $’ lık aylık ücret ile, SimpliSafe için üç yıllık toplam maliyet, ADT’den 823 $ daha ucuz olan 1,183,64 $ olacaktır. ADT’nin kurulum ücretinden feragat etsek ve en ucuz planla (Pulse yerine) gidersek bile, bir DIY kurulumuna girerek yine zirveye çıkmış olursun. Artı, SimpliSafe hiç bir sözleşme gerektirmez, bu sayede hizmetinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

ikametgâh

Abode’u daha önce denedik ve aynı zamanda harika bir DIY güvenlik sistemi. Ayrıca ADT’den daha ucuzdur.

ADT ve SimpliSafe ile aldığınız şeye benzer bir paket, ön tarafa 408 $ maliyetle geliyor ve üç kapı / pencere sensörü, hareket sensörü, tuş takımı ve anahtarlık uzaktan kumandası ile birlikte geliyor. Aylık ücrete gelince, 30 $ / aylık plan 7/24 profesyonel izleme ile geliyor, ancak bir yıl boyunca ön ödeme yaparsanız, ayda 20 $ alabilirsiniz.

Bununla birlikte, üç yıl boyunca Abode’un toplam maliyeti, ADTT’den 1,228 – $ 778 $ daha ucuz ve SimpliSafe’den biraz daha fazla.

Profesyonel İzleme Olmadan Bir DIY Sistemi Kullanabilirsiniz

SimpliSafe, Abode ve diğer DIY sistemlerle büyük bir artı, aylık profesyonel izleme ücreti ödemeden bunları kullanabilmenizdir. Tabii ki, SimpliSafe ile, hırsızları korkutmak için gürültülü bir makineden başka bir şey olmayacak, ama hiçbir şeyden daha iyi değil. Öte yandan, uygulamada kendini izleme olanağı sağlar.

ADT ile sistemi aylık ücreti ödemeden kullanamazsınız. Ya da en azından size söyleyecekleri ve zorlamaya çalıştıkları bir şeydir – aylık ücret ödemeden bir ADT sistemi kullanmak mümkündür, ancak bunun gerçekleşmesi için biraz bir çözüm var ve biraz işlevsellik kaybedersiniz.

İLGİLİ: Akıllı Ev Cihazlarınızı Otomatikleştirmek için Wink “Robotlar” Nasıl Kurulur?

Wink veya SmartThings gibi bir smarthome sisteminiz varsa, bunu bir güvenlik sistemi olarak kullanabilir ve hatta olası bir davetsiz misafir olduğunda telefonunuzda uyarılar alabilirsiniz. Bu, size ekstra bir şey yapmayacak kadar pahalıya mal olmayacak ve bu sadece yüksek sesle çalışan bir makineden bir adım öteye gidiyor. Ayrıca, akıllı ev platformlarını kullanırken çok daha fazla esnekliğe sahip olursunuz, çünkü otomasyondan da faydalanabilirsiniz ve sensörlerinizi her türlü havalı şeyler yapmak için kullanabilirsiniz.

Teknoloji çoğunlukla aynı

Yani, SimpliSafe gibi bir DIY güvenlik sistemi, ADT’den alabileceğiniz bir şeyden çok daha ucuz ve daha esnek, ama kesinlikle bu profesyonel sistemlerle gelen teknoloji, DIY malzemelerinden çok daha iyi. Eh, biraz, ama gerçekten değil.

Çoğu güvenlik sistemi, birbirleriyle iletişim kurabilmek için sistemdeki sensörler ve diğer kablosuz cihazlar için düşük güç frekansı kullanır. Genellikle, şirketler kendi özel kablosuz protokolleri ile gelirler, ancak güvenlik sisteminizi oluşturmak için SmartThings ve Wink gibi bir şey kullanırsanız, Z-Wave ve ZigBee cihazlarının bir kombinasyonunu kullanabilir.

İLGİLİ: “ZigBee” ve “Z-Wave” Smarthome Ürünleri Nedir?

Bu kablosuz iletişim protokollerinin bazılarının diğerlerinden daha iyi olduğunu iddia edebilirsiniz ve bu durum biraz doğru olsa da, gerçekten büyük bir fark yoktur – hepsi oldukça güvenilir ve mükemmel bir kapsama sahiptir.

Bunun üzerine SimpliSafe gibi bir DIY sistemi ile gelen sensörler ve aygıtlar, bir ADT sisteminden daha zor değil (ve ilk etapta bu gerçekten zor değil). Yapmanız gereken tek şey yapışkan şeritleri soymak ve sensörleri kapılarınızın, pencerelerinizin vb. Üzerine yapıştırmaktır. Ve bunları tuş takımı arabirimine yerleştirme işlemi inanılmaz derecede ağrısızdır — bunu yapmak için kesinlikle bir profesyonele ihtiyacınız yoktur.