Kendi Kişisel Asistanım olarak Slack'i Nasıl Kullanırım?

Slack en çok işyerleri için yüceltilmiş bir sohbet odası uygulaması olarak bilinir, ama aynı zamanda bireyler için harika bir araçtır. Slack'i kendi kişisel asistanım olarak nasıl kullanırım.

Hayatınızı organize etmenize yardımcı olan ve genellikle işleri daha kolay bir hale getirmenize yardımcı olacak bir dizi Slack uygulaması var: hatırlatıcı uygulamalar, yapılacaklar uygulamaları, notlar uygulamaları, siz adlandırın. Ve bu uygulamaların bir kombinasyonu sizin için harika çalışıyorsa, o zaman bu harika. Slack, benim için her şeyi yapabilir ve zaten iş için her zaman açık olduğum için, diğer faaliyetlerimi merkezileştirmek için mükemmel bir uygulama.

Kişisel Slack Çalışma Alanınızı Ayarlama

Slack Çalışma Alanınızı oluşturma sürecine başlamak için bu web sayfasına giderek başlayın. E-posta adresinizi yazıp en alttaki “İleri” ye basın.

E-posta adresinize gönderilen onay kodunu girin.

Adınızı ve isteğe bağlı bir ekran adını yazın. Bir sonraki adıma geçmek için “Şifre'ye Devam Et” e basın.

Bir şifre yazıp “Çalışma Alanına Devam Et” düğmesine tıklayın.

Ardından, “ekibiniz” hakkında bazı bilgiler yazacaksınız, ancak belirli veya herhangi bir şey olmak zorunda değilsiniz.

Bundan sonra, Çalışma Alanı için bir ad girin ve devam edin.

Bir sonraki ekranda, Workspace'in kurulumu sonlandırmak için bir URL oluşturacaksınız.

Açıkçası, her bir cihazınız için Slack uygulamasını almak isteyeceksiniz, bu da ihtiyacınız olduğunda Slack'inize daha kolay erişmenizi sağlar.

İLGİLİ: Bu Faydalı İpuçları ile Slack Power Kullanıcı Olun

Her şey hazır olduğunuzda ve hazır olduğunuzda, uygulama entegrasyonlarını eklemeye başlayabilirsiniz. Bu, Slack'in kişisel asistanınıza dönüştüğü zaman gerçekten parlaklık kazandıran şeydir. Uygulama entegrasyonlarına göz atmak ve bunları Çalışma Alanınıza eklemek için Slack'in uygulama dizinine gidebilirsiniz. Ayrıca, değişiklik yapmak istediğinizde tüm uygulamalarınızı yöneteceğiniz yerdir.

Artık hepiniz kurduğunuza göre, Slack'le yapabileceğiniz bazı şeylere bir göz atalım. Bazı şeylerin benim için kişiselleştirildiğini, ancak kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kolayca tercüme edilebileceğini unutmayın.

İLGİLİ: Patronunuz Slack DM'lerinizi indirebilirse öğrenin

Hatırlatıcılar, Yapılacaklar ve Notlar

Bu bariz olanıdır, ama bahsetmeye değer. Slack, işyeri organizasyonu ve benzeri şeylerle ilgili olduğundan, hatırlatıcılar, yapılacaklar listesi, notlar ve daha fazlası gibi yerleşik özelliklere sahip olması şaşırtıcı değildir.

Atanan uygulamalar için daha kapsamlı ve hatırlatıcılar kullanıyorum, ancak bir şeyleri kontrol etmek için 30 dakika içinde kendime hızlıca hatırlatmam gerekirse, Slack bunu / remind komutuyla kolaylaştırır. Hatırlatıcılar aşağıdaki sözdizimini kullanır:

/remind [@someone or #channel] [what] [when]

Bunun bir kısmı, girmek istediğiniz herhangi bir metin. [Ne zaman] bölümü oldukça esnektir. “30 dakika”, “saat 15: 00'de”, “5 Mayıs'ta” gibi şeyler yazabilir veya “Salı günleri saat 8.00'de” gibi yinelenen hatırlatmalar ayarlayabilirsiniz.

Yani, örneğin, her cuma öğleden sonra annemi aramamı hatırlatmak isteseydim, şöyle bir şey yazabilirim:

/remind @me Call Mom! at 4:00pm on Fridays

Slack'in resmi sayfasındaki hatırlatıcıları nasıl biçimlendireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İLGİLİ: Slack'de Aramak ve Bulmak İçin Nasıl Arayın

Ayrıca, bir yapılacaklar listesini hızlıca yapmak veya daha sonra hatırlamamız gereken bir notu atmak için #random kanalını da kullanıyorum. Daha sonra tekrar başvurmak istediğim linklere yapıştırmak için bile kullanıyorum.

Temelde #random, o zaman o anda ve orada düşünürken aklıma gelen her şeyi ve aklımı döktüğüm yer. Ondan sonra, daha sonra gitmesi gereken yere taşıyabilirim.

Hemen Her Şey İçin RSS Beslemeleri

RSS uygulamasını kullanarak, herhangi bir RSS beslemesini Slack'inize entegre edebilir ve yeni bir öğe yayınlandığında uyarı alabilirsiniz.

Örneğin, belirli Craigslist ve eBay aramaları için RSS yayınlarım var ve bunların kendi Slack kanallarında gösterilmesini sağlarım. Aynı şey kendi #deals kanallarında belirli Slickdeals aramaları için de geçerlidir.

Ayrıca yakından takip etmek istediğim bazı alt bölümler için RSS beslemem var. Temel olarak, eğer bir site RSS'yi destekliyorsa (ve hala kaç tane şaşırmış olursanız), Slack'e entegre edebilirsiniz.

Plex Sunucu Durumu

Slack için sahip olduğum tek özel kullanım benim Plex sunucum için bir bildirim sistemi. Tautulli'yi (Plex sunucunuza bağlayabileceğiniz üçüncü taraf bir yardımcı program) kullanarak, Plex sunucum beklenmedik bir şekilde azaldığında Slack aracılığıyla uyarıları alabilirim.

Ayrıca, Plex sunucumu paylaştığım bir kişi benim kütüphanemden bir şey akışını başlattığında bildirim almak gibi diğer uyarıları da etkinleştirebilirim, ancak bunlar gerçekten çok önemli değil.

Hızlı Erişim Bilgi Portalı

Havaya bakmaya mı ihtiyacınız var? Bir stokun mevcut fiyatını görmek ister misiniz (veya belirli bir fiyata ulaştığında uyarılmak)? Uçuşları ve otelleri hızla aramak ister misiniz? Bir dizi farklı uygulama ile Slack'i hızlı ve kolay bir şekilde erişebileceğiniz bir bilgi portalına dönüştürebilirsiniz. İşte kullandığım birkaç tane var:

  • Foursquare: Zihninizi telafi edemezseniz nerede yeneceğinize dair birkaç öneride bulunur.
  • TickerPal: Herhangi bir hisse senedi sembolü için mevcut fiyatı hızlı bir şekilde yukarı çekmenizi ve beraberinde bir grafik eklemenizi sağlar.
  • Stok Uyarısı: Bir hisse senedi belirli bir fiyata ulaştığında basit uyarılar oluşturun.
  • Weather Hippie (Hava Hippisi): Herhangi bir şehirden hava durumu bilgisini almanızı ve ağır hava koşulları için uyarılar ayarlamanızı sağlar.
  • Kayık: Hızlı bir şekilde otel ve uçuş araması yapalım.

Bu, yalnızca mevcut olan uygulamaların bir örneğidir, ancak fikri anlayabilirsiniz. Eklediğiniz daha fazla uygulama ve entegrasyon, daha kullanışlı Slack olur.

Başka bir şey için IFTTT

Seçebileceğiniz bol miktarda Slack uygulaması entegrasyonu olsa da, Slack ile uygulamanızın olmadığı bir şey olması gerekiyor. IFTTT devreye giriyor.

Önceden IFTTT'yi tartıştık, ancak aslında normalde birlikte bağlantı kuramayacağınız ürünleri ve hizmetleri birbirine bağlayabilen bir hizmet.

İLGİLİ: Slack'in Bildirimi Nasıl Yönetilir ve Rahatsız Etmeyin Ayarları

IFTTT Slack entegrasyonu ile, bir şey olduğunda Slack kanallarınızdan herhangi birine IFTTT yayını yapabilirsiniz. Örneğin, bir ESPN IFTTT uygulaması kurdum, böylece bir White Sox oyunu başlamak üzere olduğunda, Slack'de bana haber veren bir mesaj çıkıyor.

Tabii, bunu ESPN uygulamasında yapabilirim, ancak kurulu değil ve telefonumda başka bir uygulama yüklemek üzereyim. IFTTT ve Slack yap.

Olumsuz

Slack'i kişisel asistanınız olarak düşünürken farkında olmanız gereken bir şey var: serbest versiyonun sınırlamaları.

Sınırlamalar çok şiddetli değildir. Bunlardan en önemlileri, yalnızca en son iletilerinizin 10.000'ini arayabilmeniz ve yalnızca 10 adet üçüncü taraf uygulamasına veya entegrasyonuna sahip olmanızdır. Her ikisi de çok gibi gözüküyor, ancak Slack'i kullanırken ve birçok otomatik bildirime sahipseniz, 10.000 iletiyi ne kadar hızlı dolduracağınıza şaşıracaksınız.

Yine de, serbest plan sizin için iyi olabilir ve en azından kişisel yardımcınız olarak Slack'in işe yarayıp yaramadığını görme şansınız olmalıdır. Sonunda ücretli bir plan için bahar yapmaya değebilir. Ayda sadece 6,67 $, ama bu yıl için yaklaşık 80 $ kadar ekler. Eğer Slack'in kendi küçük kişisel yardımcınız kadar iyi çalıştığını fark ederseniz, ayda bir kaç dolar buna değer.

İLGİLİ: Slack'in Görünümünü Temalarla Nasıl Özelleştirebilirim?