Kitap sevenler için en iyi ücretsiz siteler

Pek çok insan için, okumak daha az hobi ve daha fazla tutkudur. İşte hepimizdeki kitap severler için en iyi internet sitelerinden bazıları.

Goodreads: Diğer Kitap Severlerle Bağlantı

İnsanlar Goodreads'ı kitap severler için sosyal bir ağ olarak tanımlarlar, ancak bu biraz kısadır. 80 milyona yakın üyeyle, en sevdiğiniz kitapları tartışmak, incelemelerini okumak, okudukları şeyleri takip etmek vb. İçin bağlantı kurulacak başka insanlar bulabilirsiniz. Bir kitap klübüne sahip olmak gibi bir şey, ancak korkunç atıştırmalıklar yemek ve insanların kitaplardan başka her şey hakkında konuşmasını dinlemek için ayda bir kez şahsen tanışmanıza gerek yok.

Goodreads ayrıca okuduğunuz veya okumak istediğiniz kitapları izleyebileceğiniz kendi “rafınızı” tutmanıza izin verir. Ayrıca, kategorilere göre kitaplara göz atmanıza izin verir ve hatta herhangi bir konuda harika kitaplar bulmanıza yardımcı olmak için kendi “seçim ödüllerini” sunar.

FictFact: Kitap Serilerinizi İzleyin

Kitap serileri (özellikle onlarca kitabı kapsayan uzun suç veya macera serileri) okuyorsanız veya bir dizi başlatmaya bakıyorsanız, kitapları okumanız gereken sırayı bulmanın acısını bilirsiniz. Genellikle kapaklarda numaralandırılmazlar ve çoğu kitapçı (Amazon dahil) size emri göstermede kötü bir iş çıkarır. Daha sonra yayın tarihlerini temizlemeye ve bir araya getirmeye çalışıyorsunuz.

FictFact'in girdiği yer burasıdır. Herhangi bir başlığı, yazarı, seri adını veya anahtar kelimeyi ekleyebileceğiniz ve ardından dizisindeki tüm kitapların bir listesini okuma sıralarında sunulan ücretsiz bir sitedir. Ücretsiz bir hesap için kaydolun; istediğiniz kadar seri takip edebilirsiniz. Tek tek kitapları da okunacak, okunacak, okunacak veya atlanacak şekilde işaretleyebilirsiniz.

Sonra Ne Okumalıyım: Bir Sonraki Kitabınızı Bulun

Hevesli bir okuyucuysanız, iyi bir kitabı bitirdikten sonra aldığınız boş hissi bilirsiniz. Bu duyguyu önlemek için, Ne Okumam Gerekmeli'yi ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz.

Site tam olarak isminin önerdiği şeyi yapıyor, bu kitap okuduğunuza dayanarak kitaplar önerir. Beğendiğiniz herhangi bir kitabın (veya yazarın) adını yazın; site daha sonra okumaktan zevk alabileceğiniz pek çok kitap önerecektir.

Book Riot: Kitap Yorumları, Haberler ve Daha Fazlasını Okuyun

Book Riot, kitaplara ve sundukları zevklere adanmış büyük bir yayındır. Sloganları şudur: “Kitaplar ve okuma hakkında yazma, kitaplar ve okuyucular kadar farklı olmalıdır.”

Book Riot kitap incelemeleri ve en iyi 10 liste yayınlar, kitaplar önerir, kitaplar hakkında kendi yayınlarına sahip olur ve kitapları da çevrimiçi mağazalarında satar. Okuma iştahınız ne kadar doyurucu olursa olsun, Bookriot'ta zaman geçirmekten hoşlanacaksınız.

PaperBackSwap: Kullanılmış Kitaplarınızı Takas Edin

PaperBackSwap bir kitap değiş tokuş kulübüdür. Etrafta yatarak ya da başka kitaplarla takas etmek istediğiniz bir sürü fiziksel kitabınız varsa, bunu yapmak için ideal bir web sitesidir.

Web sitesi ücretsizdir. Tek yapmanız gereken kaydolmak ve takas etmek istediğiniz kitapları listelemek. Başka bir üye kitaplarınızdan birini talep ederse, onlara gönderirsiniz. Gönderdiğiniz her kitap için, 1.5 milyondan fazla kitap içeren PaperBackSwap'ın başkalarının listelediği kitap kataloğundan bir kitap isteyebilirsiniz.

Gönderdiğiniz kitapların gönderim bedellerini siz ödersiniz; Aldığınız kitaplar ücretsizdir.

Google Kitap Arama: Gizli Sayfaları Ara

Google, dünyadaki bilgileri organize etmeyi ve Google Kitap Arama projesiyle kitaplarını da misyon haline getirmeyi hedefliyor.

Google’ın Kitap Arama özelliği, Google’ın gücüyle milyonlarca kitabı aramanıza olanak sağlar. İfadeler, kitap adları veya yazar adları girebilirsiniz; Google sorgunuzla eşleşen kitapların listesini getirir. Kitap telif hakkı yoksa veya kamuya açıksa, kitabın tamamını okuyabilirsiniz. Aksi takdirde, kitabı satış için taşıyan perakendeciler veya çevrimiçi mağazalar listesinin yanındaki kitap snippet'lerine erişebileceksiniz.

Resim Kredisi: GDimitry / Shutterstock