Kitaplığınızdan Telefonunuzda veya Tabletinizde Kolayca e-Kitap Ödünç Alın

Yerel kütüphaneniz muhtemelen Overdrive üzerinden e-Kitaplar ve sesli kitaplar sunar. OverDrive biraz karmaşık olabilir, ancak iPhone, iPad ve Android için ücretsiz Libby uygulaması Amazon'da alışveriş yapmak için kolay ve kaygan hale getirir.

Kütüphanenizin OverDrive'ı desteklediğini varsayarsak tek yapmanız gereken Libby uygulamasını indirmek ve kütüphane kartınızla oturum açmak. Kütüphanenizin OverDrive'ı destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için resmi web sitesini kullanın. Libby aslında OverDrive tarafından üretildi ve Windows 10'da da mevcut.

Kütüphane kartı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra, kullanılabilir e-Kitapları ve sesli kitapları aramak için Libby uygulamasını kullanabilirsiniz. Bir kitap varsa, anında kontrol edebilir, indirebilir ve doğrudan Libby uygulamasından okuyabilirsiniz. Eğer bir başkası kitabı okuyorsa ve boş bir kopyası yoksa, tıpkı fiziksel bir kitapta olduğu gibi bir “bekletme” yerleştirebilirsiniz. Libby uygun olduğunda otomatik olarak tutulan bir kitabı ödünç alır.

Ödünç aldığınız kitaplar Libby'daki "rafınızda" görünür. Hepsi fiziksel kitaplara benzer şekilde çalışıyor. Kitabın ne zaman geri döneceğini görebilir ve başka kimse elinde tutmuyorsa kredinizi yenileyebilirsiniz. Kredi süreniz sona erdiğinde, Libby e-Kitap'ı otomatik olarak kütüphaneye geri gönderir. Siz de işiniz bittiğinde kitabı önceden döndürebilirsiniz – bu, başkalarının beklemeden okumasını sağlar.

Bunların hepsi OverDrive ile mümkündü, ancak Libby eski sistemden çok daha uygun. Hepsinden iyisi, hepsi ücretsiz – ihtiyacınız olan tek şey bir kütüphane kartı. Libby'den kitap ödünç alabilir ve Kindle'ına gönderebilirsin.

Yerel kütüphaneniz muhtemelen ücretsiz akışlı filmler ve TV şovları, çevrimiçi kurslar ve dijital gazete erişimi gibi diğer ücretsiz dijital kaynakları da sunar.

İLGİLİ: Sadece Kitaplar Değil: Yerel Kütüphanenizin Teklif Verebileceği Ücretsiz Dijital Kitaplar