Kwikset SmartCode Kapı Kilitleri Nasıl Kurulur ve Kurulur

Bir tuş takımı ile basit bir akıllı kilit istiyorsanız, Kwikset'in SmartCode ürün grubu, seçim yapabileceğiniz bir avuç seçenek sunar. Bunları kurmak ve kurmak için.

İLGİLİ: Akıllı Kilitler Güvenli midir?

Özellikle tuşlara dokunana kadar tuşları gizleyen türde bir dokunmatik ekranla gelen SmartCode 916 kilidini kullanıyoruz. Ayrıca bir Z-Wave veya ZigBee bağlantısı üzerinden bir smarthome hub'a bağlanabilir. Ancak, Kwikset akıllı kilitlerin Wink hub'la uyumlu olmasına rağmen, bunu yalnızca Wink uygulamasından kilitleyip açabileceğinizi ve bu şekilde kullanabileceğinizi unutmayın. Diğer hublar da kullanıcı kodlarını yönetmek gibi şeyler yapmanıza izin verir, ancak Wink ile tamamen çalışacak bir şey istiyorsanız, Schlage Connect'e göz atın.

İLGİLİ: Schlage'ı Kurma ve Kurma Smart Lock'u Bağlama

Her halükarda, başlayalım. Yükleme işlemi, tüm SmartCode diziliminde neredeyse aynıdır. Hangisi olursa olsun, iyi takip edebileceksiniz.

Adım Bir: Mevcut Sürgününüzü Çıkarın

Öncelikle, kapınıza takılan mevcut sürgüleri çıkarmanız gerekir. Bu genellikle, sadece evinizin iç kısmındaki kilit yüz plakasından birkaç vidayı çıkarmayı içerir.

Bu vidaları çıkardıktan sonra, tüm sürgü kolayca kolayca ayrılmalıdır. Kapıdan tüm şeyi çıkarmak için sürgüdeki dış ve iç kısımları ayırın. Kolayca çıkmazsa, gevşetmek için bir çekiçle hafifçe vurmanız gerekebilir.

Ardından mandalı çıkarmanız gerekecek. Bununla birlikte, mevcut sürgüünüz Kwikset'ten geliyorsa, mevcut kilidi kullanabilir ve akıllı kilidin birlikte geldiğiyle aynı şekilde takılı tutabilirsiniz. Mevcut mandalı çıkarmanız gerekiyorsa, yerinde tutan iki vidayı sökün ve doğrudan dışarı çekin.

Artık yeni akıllı kilidini takmak için temiz bir kayrak var. Hadi iyi tarafa geçelim!

Adım İki: SmartCode Smart Lock'u kurun

Varolan birini kullanmıyorsanız yeni kapı mandalını takmaya başlamak için. Mandalı kapıya kaydırın, mandaldaki orta deliğin kapıdaki delik içinde ortalandığından emin olun. Değilse, orta deliğin konumunu değiştirmek için mandalı çıkarın ve mekanizmayı 180 derece döndürün (gerçek sürgü üzerine tutarak). Mandalı tekrar takın, mandaldaki “UP” işaretinin yukarı baktığından emin olun.

Mandalı kitle birlikte verilen iki kısa vidayı kullanarak kapıya sabitleyin.

Kapının iç kısmından başlayarak, kilidi mandalın altındaki kabloyu besleyerek ve dönüş çubuğunu ortadaki mandal deliğinden geçirerek yerleştirin. İçeri almak için çubuğun “D” şeklini hizaladığınızdan emin olun.

Dışarıda, montaj plakasını deliğin üzerine yerleştirin ve kabloyu içinden geçirin. Kitte bulunan iki uzun cıvatayı kullanarak kilidin geri kalanına sabitleyin. Bu, şimdi kilidin kapınıza yerinde tutulmasını sağlamalıdır.

Ardından, kapağı mekanizmadan ayırın ve pil paketini çıkarın.

Kabloyu kilidin tuş takımı tarafından mekanizmaya bağlayın ve fazla kablonun herhangi birini içindeki ekstra boşluğa takın.

Bundan sonra, mekanizmayı kapıya takın, mekanizma üzerindeki deliğe girecek şekilde dönüş çubuğunu hizaladığınızdan emin olun.

Mekanizmayı kite dahil olan iki küçük Phillips vidayı kullanarak ve yanlardaki alt vida terminallerini kullanarak kapıya sabitleyin.

Ardından, dört adet AA pili pil paketine takın ve pil paketini yeniden mekanizmaya takın.

Kilit bip sesi çıkaracak ve durum ışığı yanacaktır. Oradan, kilit birkaç kez çalıştırılmalı ve tekrar bip sesi çıkarılmalıdır. Tuş takımında bir onay işareti yanarsa, kurulum başarılı oldu. Değilse, kurulumda bir sorun vardı – bir şey dönüş çubuğuna göre dizilmiş olmayabilir veya sürgü tıkanmış veya bir şeye takılmış olabilir.

Başarılı olduktan sonra, kapağı, iki küçük altıgen vidayı ve birlikte verilen allen anahtarını kullanarak takın.

Yükleme işleminden sonra, kilit teknik olarak kullanıma hazırdır, ancak tuş takımını kullanarak kilidini açmak isterseniz bir kullanıcı kodu eklemeniz gerekir. Siyah iç kapak parçasını çıkararak ve kapı kilidi açıldığında program düğmesine basarak bunu yapabilirsiniz.

Ardından tuş takımındaki onay işaretine dokunun ve ardından kullanmak istediğiniz kullanıcı kodunu girin ve 4 ile 8 basamak arasında olmalıdır. Bittiğinde, tuş takımındaki kilit düğmesine dokunun.

Ekranı istediğiniz zaman etkinleştirmek için (böylece tuşları aydınlatabilirsiniz), avucunuza basarak, sol alt alana dokunabilir veya üç veya daha fazla parmakla ekrana dokunabilirsiniz.

Üçüncü Adım: Smarthome Hub'ınıza Bağlayın

SmartCode kilitleri bir smarthome hub olmadan kullanılabilir, ancak bir akıllı kilidin tüm noktası kilidini telefondan uzaktan kontrol edebilmeniz ve yönetebilmenizdir, bu yüzden onu bir smarthome hub'ına bağlamak idealdir.

Bunu nasıl yaptığınız tamamen göğsünüzün türüne bağlıdır, ancak süreç çoğunlukla her yerde aynı olmalıdır. Benim durumumda kilidi Wink merkezime bağlayacağım.

Öncelikle smarthome hub'ınızın uygulamasını açmanız ve arama / keşif moduna geçirmek için hub'a bir cihaz eklediğiniz yere gitmeniz gerekir.

Tamamlandığında, akıllı kilidin arkasındaki “A” düğmesine basın.

Birkaç saniye bekleyin ve kilit göbeğinize bağlanacaktır.

Buradan, kilidi uygulamayı kullanarak yönetebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Başlangıçta belirtildiği gibi, Kwikset akıllı kilitler Wink hub'ıyla tam uyumlu değildir ve sadece uygulamayı kilitleyebilir veya kilidini açabilirsiniz.