Lider Sıfırları Göstermek için Microsoft Excel Nasıl Zorlanır

Varsayılan olarak, Excel, ondalık olmayan sayısal veri kümesinde baştaki sıfırı göstermez. Ancak, baştaki sıfırı göstermeniz gerekiyorsa – genellikle işinizde garip numaralandırma sistemi yüzünden, bu sıfatı yerinde tutmak kolaydır.

Herhangi bir Excel belgesinde, “Hücreleri Biçimlendir” menüsünü açmak için daha fazla hücreden birini (veya tüm sütun veya satır) ve ardından Ctrl + 1’i seçin. (MacOS kullanıcıları, bunun yerine Command + 1 kullanın.)

Hücreleri Biçimlendir penceresinde, “Numara” sekmesinde, Kategori listesindeki “Özel” girişini seçin. Sağdaki “Tür” alanında, görüntülenmesini istediğiniz basamak sayısını gösteren sıfırlar yazın. Örneğin, her zaman dört basamak görmek istiyorsanız, alana “0000” yazın.

Ondalık basamakları da manuel olarak eklemeniz gerekecek. Örneğin, sent’i içeren 500 ABD Dolarına kadar ödemeleri listeliyorsanız, en yakın dolara yuvarlanmasını önlemek için özel değerinizi 000.00 olarak belirtmeniz gerekir.

Biçimlendirme değişiklikleri seçtiğiniz hücreye uygulanır. Bu işlemi tek bir sayfada veya çalışma kitabında istediğiniz kadar tekrarlayın; farklı hücreler veya hücre grupları aynı sayfa üzerinde farklı sayı biçimlendirme kullanabilir.