Lowe, Iris Smarthome Platformunu terk ediyor

Hiç kimseye şaşırtıcı gelmeyen bir hamle olarak, Lowe's kendi Iris smarthome platformunu kapattığını açıkladı.

Şirket, geçtiğimiz hafta üçüncü çeyrek kazanç açıklamasında yaptığı açıklamada, "işin stratejik olarak yeniden değerlendirilmesi" nin yanı sıra, daha fazla "ana ev geliştirme işine ve karlılığı artırmaya" odaklandığını belirtti.

IoT Podcast'e göre (5: 13'te), Lowe's, hala her zamanki gibi iş yaptığını ve henüz “bir alıcı aradıklarında” Iris platformunda hiçbir değişiklik olmadığını söylüyor. normalde, ancak Lowe'un Iris'i sattığı kime bağlı olarak değişebilir.

İLGİLİ: ZigBee – Z-Wave: İki Büyük Smarthome Standardı Arasında Seçim Yapma

Lowe, 2012'de şirkete kendi akıllı ev ürünlerini halka satmanın bir yolu olarak Iris'i yeniden başlattı. Ürün yelpazesi, çeşitli ZigBee ve Z-Wave cihazları ve sensörlerinin yanı sıra özel bir Iris göbeği sunarken, cihazlar da Wink ve SmartThings gibi diğer smarthome göbekleriyle çalıştı. Iris, Philips Hue ve Nest gibi diğer ürün hatlarıyla da entegre edildi.

Lowe, GE, Google, Nest, Amazon ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer markalardan akıllı ev ürünleri satmaya devam edecek, ancak şirketin kendi Iris platformu yakın gelecekte aynı onuru paylaşmayacak.