Lutron Caseta Dimmer Anahtarlarınızın Parlaklık Aralığını Ayarlama

Lutron'un Caseta dimmer anahtarları mükemmeldir, ancak ışıkların titremesi veya erken kapanması ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorsanız, bu sorunları ortadan kaldırmak için karartma seviyelerini ayarlayabilirsiniz.

İLGİLİ: Akıllı Işık Anahtarları vs Akıllı Işık Ampüller: Hangisi Satın Almalısınız?

Caseta anahtarları, ışık anahtarı üzerindeki karartma seviyelerini optimize etmek için sadece şık bir terim olan düşük uç ve üst uç “trim” seviyelerini ayarlamanıza izin verir. Yani, örneğin, ışıklarınız% 10 veya daha düşük bir değere düştüğünüzde biraz titremeye başlarsa, düzeltmeyi% 10'u en aza indirir, böylece titremeyi ortadan kaldırırsınız.

Ayrıca, ışıkların tamamen söndüğünüzde ışıkların tamamen kapanacağı durumlarda da çalışabilirsiniz veya en parlak ayar, ihtiyaçlarınız için çok parlak olabilir. Bu sorunlara da uyum sağlayabilirsiniz! Başlayalım.

İlk Off, Uyumlu Ampuller Kullanıyor Emin Olun

Işık anahtarının üzerindeki konuyu suçlamadan önce, ampullerin Lutron Caseta anahtarlarıyla uyumlu olduğundan emin olun.

İLGİLİ: Satın Alabileceğiniz Farklı Ampul Çeşitleri ve Nasıl Seçilir?

Işık şalterinizle çalışan ampulleri aramak için Lutron'un uyumluluk aracına bir göz atabilirsiniz, ancak insanların yaptıkları en yaygın hata, dimmer anahtarlarıyla kısılabilir olmayan ampulleri kullanmaktır. Daha ucuz LED ampuller kısılabilir değildir, bu nedenle ampulün ambalajına bakmak için dimmer anahtarıyla kullanılabildiğinden emin olmak her zaman iyi bir fikirdir.

Bunun dışında, ampul kısılabilir olduğu sürece, gayet iyi çalışmalıdır. Ancak, her zaman ampulün tam olarak işbirliği yapma olasılığı vardır. Bu, trim seviyelerini ayarlamak istediğinizde.

Düşük Uçlu ve Yüksek Uçlu Döşemelerin Ayarlanması

Düşük uçlu trim'i ayarlamak için (yani, ışıkların ne kadar kısaldığını görebilirsiniz), aşağı ve aşağı doğru aynı anda altı saniye boyunca basılı tutun.

Küçük yeşil LED ışığı yanıp sönmeye başlamalıdır.

Işıklar mümkün olduğunca loş kalana kadar Aşağı düğmesine basın (tamamen sönebilir, bu normaldir). Kısma anahtarının olabildiğince loş olduğunu onaylamak için Aşağı düğmesine basmaya devam edin.

Ardından, ışıkları aydınlatmak için yavaşça Yukarı düğmesine basın. Herhangi bir titreme durduğunda veya ampulde mutlu olduğunuz sabit bir loş ayardaysa, düğmedeki küçük yanıp sönen LED ışığı sönene kadar Kapalı düğmesini basılı tutun.

Hepsi bu kadar var! Üst uç trim için yukarıdaki adımları tekrarlayın, ancak Yukarı ve Aşağı düğmelerini tersine çevirin.