Lutron Caseta Işık Anahtarlarınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma

Lutron Caseta dimmer anahtarları, açma / kapama düğmeleri ve karartma kontrollerine sahip tipik akıllı ışık anahtarlarıdır. Ancak, gerektiğinde düğmeyi devre dışı bırakmak ve gücü kesmek için altta gizli bir çıkıntı sekmesi de vardır.

İLGİLİ: Lutron Caseta Dimmer Switch Starter Kitinin Kurulumu ve Kurulumu

Lutron, Front Accessible Service Switch (Ön Eriyebilir Servis Anahtarı) anlamına gelen Caseta ışık anahtarlarında bu özelliği “FASS” olarak adlandırıyor. “Güvenli lamba değişimi” için var. Başka bir deyişle, ışık armatürlerindeki ampulleri değiştirmeniz gerektiğinde bunu kullanırsınız.

Bu küçük çekiş sekmesi, ışık düğmesinin altında, kapalı düğmenin hemen altında bulunur.

Tırnağınızı altına yerleştirin ve düğmeyi çıkarmanızı sağlayan küçük bir çentik bulacaksınız.

Bu, ışıkları söndürür, ancak aynı zamanda ışık anahtarına ve ışık fikstürüne giden gücü tamamen keser. Bu sekme dışarı çekildiği sürece, ışığı açamazsın.

Öyleyse neden böyle bir özellik gerekli? Kesinlikle gerekli olduğunu söylemem ama güzel bir güvenlik özelliği. Bir ampulü değiştirirken, gücü tamamen kesmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu dışarı çekilebilen tırnak ile, kırıcı kutusuna kadar aşağı doğru gitmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, sadece ışık fikstürüne güç kesebilirsiniz.

Tabii ki, çoğu kişi armatürün gücü açıkken ampulleri değiştirir (anahtardaki ışıkları kapattığınızda bile doğrudur). Genellikle herhangi bir soruna yol açmaz, ama korkutucu bir kaza meydana geldiğinde özür dilemek her zaman daha iyidir.