Mac App Store'dan Satın Aldığınız Tüm Uygulamaları Nasıl Görünürsünüz?

Mac App Store, bir canlanmanın ortasında, Apple, 2018'de macOS Mojave'nin piyasaya sürülmesinden bu yana hem ona hem de içindeki uygulamalara odaklanıyor. Daha fazla kullanmak mı istiyorsunuz? İşte tüm uygulamalarınızı nasıl bulacağınız.

Mac App Store'un bir süredir etrafta bulunduğunu unutmak kolaydır, çünkü birkaç kişi birkaç nedenden dolayı bundan faydalandı. Birincisi, kullanmak korkunç bir uygulamadu ve ikincisi, geliştiriciler ya uygulamalarını Mac App Store üzerinden hiç satmadılar ya da ortaya çıkardıkları finansal ya da teknolojik sorunların çabaya değmeyeceği sonucuna vardıktan sonra bunları kaldırdılar.

MacOS Mojave ile Apple, büyük uygulamaların Mac App Store'a katılmasına yardımcı olarak ve aynı anda büyük miktarda boya yatarak, tüm bunları değiştirmeye çalıştı. Ayrıca satışların artmasına yardımcı olmak için düzenli olarak sunulan uygulamalarla Apple'ın içinden de çok daha fazla editoryal dikkat çekiyor. Geliştiriciler için hepsi harika, ve sonunda müşteriler için de harika olacak. Bu, bir süredir ilk kez Mac App Store'a tekrar giriş yapmak isteyebileceğiniz ve bu durumda eski uygulamalarınızı da indirmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Peki bunu tam olarak nerede yapıyorsun? Sormanız gereken komik…

Ücretsiz Uygulamalar da dahil olmak üzere Tüm Uygulamalar Nerede Bulunur?

Daha önce Mac App Store'dan indirdiğiniz, satın aldığınız veya ücretsiz olan bir şey, yeniden tasarlanmış olan Mac App Store'da aynı yerde bulunabilir. Muhtemelen unutmuş olduğun her şeyin hazine hazinesi, ama nerede konuşacağını bildiğinde bulmak çok kolay.

Başlamak için Mac'inizdeki App Store'u açın ve ardından Apple Kimliğinizi temsil eden simgeye tıklayın. İlerlemek için Apple Kimliği şifrenizi girmeniz gerekebilir.

Burada indirdiğiniz tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Birini tekrar indirmek istiyorsanız, yanındaki bulut simgesini tıklayın. Zaten kurulu ise, buradan da açabilirsiniz.

Aile Paylaşımı kullanıyorsanız, satın alımlarının tümünü görmek için bir aile üyesi seçebilirsiniz.

Ve hepsi bu kadar. Artık harika Mac App Store uygulamalarından bazılarını satın alma zamanı geldi.