"Mac'iniz İçin Optimize Edilmedi" Mesajı Ne Demektir

Mac: Daha eski bir yazılıma bağlıysanız, muhtemelen bugün şifreli bir mesaj gördünüz.

“Bu uygulama Mac'iniz için optimize edilmiyor” diyor uyarı. “Bu uygulamanın uyumluluğunu iyileştirmek için geliştiricisi tarafından güncellenmesi gerekiyor.”

Bu ne anlama geliyor? Söz konusu uygulama 32 bittir. Apple sonunda 32 bit uygulamaları tamamen desteklemeyi planlamaktadır ve bu uyarı bu yol boyunca sadece bir adımdır.

İLGİLİ: High Sierra'dan Sonra Çalışmayı Durduracak 32 Bit Uygulamalar için Mac'iniz Nasıl Kontrol Edilir?

MacOS'un mevcut versiyonu olan High Sierra, Apple'a göre 32 bitlik uygulamaları “uzlaşma olmaksızın” çalıştırmak için son versiyon olacak. İşte Altı Renk için yazan Jason Snell:

Apple, “uzlaşma olmadan” tam olarak ne anlama gelse de, 32-bitlik uygulamaların, bu düşüşten ötürü High Sierra'ya ardı ardına koşacağı anlayışı… sadece bir çeşit tanımlanmamış uzlaşma ile. (Bu, daha agresif uyarı iletişim kutuları veya Mac'inizi, performans ve özellik cezalarıyla tamamlanmış bir 32 bit uyumluluk modunda çalışacak şekilde ayarlamanız anlamına gelebilir. Veya başka bir şey. Sadece bilmiyoruz.)

Tüm bunların anlamı ne olursa olsun, 32-bit uygulamalarınız muhtemelen bu sonbaharda gelecek olan MacOS sürümü üzerinde çalışmaya devam edecektir, ancak muhtemelen 2019 sonbaharında piyasaya sürülmeyecektir. Apple'ın Intel'den uzaklaşabileceği bir potansiyel olabilir. spekülasyon.

Durum ne olursa olsun, kaç uygulama uygulamanızın 32 bit olduğunu bilmek iyi bir fikirdir. Geçen yıl Mac'inizi 32 bit uygulamalar için nasıl kontrol edeceğinizi açıkladık. Şimdi kontrol etmenizi ve eğer mümkünse, geliştiricilerin 64 bit sürümlerini yayınlamayı planlayıp planlamadıklarını öğrenmenizi öneririz. Aksi takdirde, sonunda bu yazılımı değiştirmeniz gerekir. Sanırım Tetris'in yeni bir versiyonunu bulmalıyım.