Mac'inizde Telefon Görüşmeleri Yapma ve Cevaplama

GaudiLab / Shutterstock

Telefonunuz ve bilgisayarınız her ikisi de Apple ekosisteminin bir parçasıysa, numaranızı iCloud'a bağlayarak telefon aramalarınızı Mac'inizdeki iPhone'a kolayca yanıtlayabilirsiniz. İşte hepsini ayarlamak için nasıl.

Mac'inize Hücresel Çağrıları Yönlendirme

Öncelikle, tüm cihazlarınızın aynı hesapta iCloud'da oturum açtığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde aralarında hiçbir şey paylaşamazsınız. Ayrıca telefonunuzda iOS 8.1 veya sonraki sürümlerini ve Mac'inizde macOS Yosemite veya üstünü de çalıştırmanız gerekir. Her iki cihazınızın da aynı WiFi'ye bağlı ve bağlı olması gerekir.

Her iki cihazda da çağrı yönlendirmeyi etkinleştirmeniz gerekir. İlk önce, iPhone'unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. “Telefon” kategorisine ve ardından “Diğer Cihazlara Aramalar” a dokunun. Bu seçeneğin etkinleştirildiğinden ve MacBook'unuzun bağlanmasına da izin verildiğinden emin olun.

Ardından, Mac'te FaceTime uygulamasını açın. FaceTime'da oturum açtığınızdan ve hesabınızı etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunu yaparsanız, FaceTime tercihlerini Command + Comma ile veya üst menü çubuğundaki “FaceTime” açılır menüsünden açabilirsiniz. “İPhone'dan Aramalar” öğesinin yanındaki onay kutusunu tıklayın.

Cihazlarınız şimdi bağlandı. Gelecekte yeni cihazlar eklemek istiyorsanız, iPhone'unuzun ayarlarında yeniden izin vermeniz gerekir.

Mac'inizden Arama Yapma ve Cevaplama

Bir aramayı cevaplamak basittir – cihazlarınız bağlandığında, Mac'inizdeki her telefon görüşmesinden de tümüyle haberdar olun. FaceTime’ı açmak için bu bildirimi kabul et veya reddet seçeneğine basabilirsiniz.

Telefonunuzu hala açabilirsiniz; bu da Mac'inizin çalmasını durduracak ve tam tersi olur.

Arama yapmak için FaceTime uygulamasını açmanız gerekir. Son aranan ve cevapsız aramaların bir listesini göreceksiniz ve tekrar aramak için bu listedeki kişilerin yanındaki telefon simgesini tıklayabilirsiniz.

Yeni bir arama yapmanız gerekirse, kişi adını arama kutusuna yazmanız veya telefon numarasını (veya Apple kimliğini) doğrudan girmeniz ve ara düğmesine basmanız gerekir. Diğer FaceTime kullanıcılarını ararken, "FaceTime" in görüntülü arama olduğunu ve "FaceTime Audio" nun normal bir telefon olduğunu unutmayın.

Çağrı Yönlendirme Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Tüm cihazlarınızın aynı anda çalmasını rahatsız edici bulursanız, çağrılar hala iPhone'unuz üzerinden yönlendirileceğinden onu iPhone'unuzun ayarlarından kapatabilirsiniz. İşlem, onu mümkün kılmakla aynıdır; Ayarlar uygulamasını açın, “Telefon” ve ardından “Diğer Cihazlarda Aramalar” öğesini tıklayın ve ardından “Diğer Cihazlarda Çağrılara İzin Ver” seçeneğini devre dışı bırakın.

Alternatif olarak, belirli bir cihazın çalmasını önlemek istiyorsanız, bu cihazın “Aramalara İzin Verilsin” bölümünde aramaları kabul etmesini engelleyebilirsiniz.

Bir iPhone olmadan Aramalar Nasıl Yapılır

İPhone'unuz yoksa, Mac'inizden cep telefonu araması yapmak için Skype gibi bir VoIP programı kullanmayı deneyebilirsiniz. Numaranızın ücretini ödemek zorunda kalacaksınız, ancak aksi takdirde, yalnızca diğer Apple kullanıcılarını çağırırken sıkışıp kalacaksınız.

İLGİLİ: VoIP'ye Nasıl Geçersiniz ve Ev Telefonunuzu Daima Tasarruf Edin