Mac'inizdeki Baskı Sistemini Sıfırlama

Yazıcılar sık sık başarısızlıkla meşhurdur. Yazıcı veya bilgisayarı hızlı bir şekilde yeniden başlatmak genellikle aralıklı sorunları giderir, ancak bazen yazdırma ayarlarınızı sıfırlamak ve yazıcıyı tamamen yeniden yüklemek en iyisidir. Bunu son bir sorun giderme adımı olarak kabul edin; Önce diğer seçenekleri denemek en iyisidir. Diğer bazı olası çözümler için macOS'taki yazdırma sorunlarını gidermek için kılavuzumuzu okuyabilirsiniz.

Baskı Sistemini Sıfırla

Spotlight'ta "Yazıcılar" arayın veya Sistem Tercihleri'nden "Yazıcılar ve Tarayıcılar" ayarlarını açın.

Yazıcılar ve Tarayıcılar penceresi, bağlı tüm yazıcıların bir listesini gösterir. Bunlardan herhangi birini sağ tıklarsanız, içerik menüsünden “Yazdırma Sistemini Sıfırla” seçeneğini seçebilirsiniz.

Bu komutu seçmek mevcut tüm ayarları siler ve tüm yazıcıları listeden siler (yalnızca sağ tıkladığınızdan değil). Bunu yanlışlıkla yapmanıza engel olmak için şifrenizi girmeniz gerekir.

Tüm yazıcıları ayarlardan kaldırdığından, onları manuel olarak geri eklemeniz gerekir. Yazıcınızın fişinin prize takılı olduğundan emin olun ve listenin altındaki “+” düğmesini tıklayın. Bağlı yazıcıları görebilir veya ağ üzerinden kablosuz bir yazıcı ekleyebilirsiniz.

Bu iletişim kutusundan ekleyemediğiniz bazı yazıcılar var. Yazıcıyı yeniden yükleme konusunda sorun yaşıyorsanız, yazıcınızın el kitabına bakın veya yazıcı modelinize uygun bir yükleyici arayın.

Resim Kredisi: A_stockphoto / ShutterStock