MacOS Bildirimleri Almıyor musunuz? İşte Nasıl Yeniden Başlatma (Yeniden Başlatma Olmadan)

Mac'iniz gizemli bir şekilde artık bildirim göstermiyorsa, Mac'inizin yeniden başlatılması büyük olasılıkla sorunu çözecektir. Ancak, yeniden başlatmadan durumu düzeltmenin hızlı bir yoludur.

Son zamanlarda MacBook Pro'yu MacOS High Sierra'nın en son sürümüne güncelledim, ancak güncellemeden sonra artık herhangi bir bildirim almadım. Düzeltmek için makinemi yeniden başlatmış olabilirdim, ama zaten bir sürü sekme ve diğer uygulamalar çalışıyordu ve tüm bunları kapatmak istemedim. Bunun yerine, yerleşik macOS yardımcı programı Activity Monitor'ü kullandım.

Etkinlik İzleyicisi, Mac'inizin çalıştığı her şeyi görmenizi sağlar, hatta arka planda kendi gözlerinizle göremeyeceğiniz şeyler bile. Ayrıca, her ne kadar CPU ve bellek kaynaklarının her şey tarafından kullanıldığını görebilirsiniz. Bildirim sorunumu gidermek için Etkinlik İzleyicisi'ni kullanacağım.

İLGİLİ: OS X'deki Bildirimleri ve Bildirim Merkezi Nasıl Yapılandırılır

Bir Finder penceresini açıp Uygulamalarınıza erişerek başlayın.

Oradan, “Utilities” klasörünü açın.

Etkinlik İzleyicisi listelenen ilk şey olmalıdır. Yüklemek için çift tıklayın.

Etkinlik İzleyicisi'nde, tüm işlemleri alfabetik olarak sıralamak için “İşlem Adı” sütun başlığına tıklayın. Bu, Bildirim Merkezi'ni bulmayı kolaylaştırır.

Ayrıca sağ üst köşede arama kutusuna "Bildirim Merkezi" yazıp İade'ye de basabilirsiniz.

Bildirim Merkezi işlemini bulduktan sonra onu seçin ve ardından “Durma Süreci” düğmesine tıklayın (simge, üzerinde X yazan bir dur işareti).

Onaylama açılırken “Çık” düğmesine tıklayın.

Bildirim Merkezi kapanır ve otomatik olarak yeniden başlatılır. Artık normal olarak bildirimler almalı ve daha önce almadığınız bildirimlerle ilgili bir bildirim akışı elde edebilirsiniz. Bu nedenle, bunun gerçekleşmesi için hazırlıklı olun.