MacOS'ta bir şablona herhangi bir dosya nasıl çevrilir

Şablonlar harika, ancak bunları oluşturmak her program için genellikle farklıdır. Ancak, MacOS'ta, “Sabit Pad” adlı az bilinen bir MacOS özelliği, herhangi bir dosyayı şablona dönüştürmenizi sağlar.

Bu, masraf raporları, belirli bir şekilde biçimlendirilmesi gereken belgeler veya rutin olarak aynı form faktöründe oluşturmanız gereken görüntüler gibi şeyler için harikadır. Sadece şablon olarak kullanmak istediğiniz bir dosya oluşturun ve sonra MacOS'ta Sabit Pad ile ayarlayın.

Sabit Pad ile bir belgenin ayarlanması kolaydır. Finder'da şablon olarak kullanmak istediğiniz dosyaya göz atın. Dosyayı sağ tıklayın veya Control-tıklayın ve ardından “Bilgi Al” komutunu tıklayın.

Bilgi penceresinde, “Genel” bölümünü genişletin (henüz değilse) ve ardından “Sabit Pad” seçeneğini etkinleştirin.

Bu kadar! Bu dosya artık bir şablon.

Bulucu'da çift tıklayın ve dosyayı açmak yerine, Mac'iniz bu dosyayı şablon olarak kullanarak bir kopya oluşturacaktır. Belgeyi açtıktan sonra başlık çubuğunda bunu görebileceksiniz:

Ne yapmanız gerekiyorsa yapın ve dosyayı kaydedin. Kopyayı şablonunuzla aynı klasörde bulacaksınız.

Bunu daha alakalı bir şeye yeniden adlandırın ve işiniz bitti!

Bu söylentiyi işaret ettiği için Mac Rumors'taki Tim Hardwick'e teşekkür ederim. (Belki de kişisel bilgilerimi How-to Geek'in masraf raporları şablonuna girmeme ve kaydetmeme engel olur.)