Mac'te iMessage Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Apple

iMessage, Apple ekosistemindeki herkes için yerleşik bir mesajlaşma uygulamasıdır. Mac'inizden, iPhone kullanan tüm arkadaşlarınıza mesaj atabilir ve bir iPhone'unuz varsa, Android kullanıcıları ile düzenli SMS mesajları gönderebilir ve alabilirsiniz.

İLGİLİ: Mac veya iPad'inizde Metin Mesajı Yönlendirme Nasıl Kurulur

Mac'inizde Mesajlar Nasıl Kurulur?

İMessage'ı kullanmak için iCloud kullanmanıza gerek yoktur (hatta bir iPhone'unuz olabilir), ancak bir Apple kimliğine ihtiyacınız olacaktır. Zaten bir iCloud hesabınız varsa, kaydolmak için kullandığınız e-posta Apple Kimliğiniz olacaktır.

Mesajlar uygulamasını Dock'tan, Uygulamalar klasöründen ya da Command + Space ile arayarak başlatın. Uygulamayı ilk kez başlatıyorsanız, oturum açmanız istenir. Bir Apple kimliğiniz yoksa, kaydolmak için alttaki “Yeni Apple Kimliği Oluştur” u tıklayabilirsiniz. Aksi takdirde, mevcut Apple Kimliğinizle oturum açın.

Oturum açtıktan sonra, menü çubuğundaki “Mesajlar” ı tıklayarak ve “Tercihler” i seçerek, ya da Command + Comma tuşlarına basarak Mesajın ayarlarını açın.

“İMessage” sekmesi altında, iMessage hesabınızı yönetme seçeneklerini bulacaksınız. Telefon numaranızın veya e-postanızın “Mesajlara ulaşılabildiğiniz yerin altında” altında listelendiğinden emin olmak istersiniz, aksi takdirde Mac'inizde mesaj alamazsınız.

Apple kimliğiniz ve telefon numaranız gibi iki kişiniz varsa, her iki hesaptan da mesaj alabilirsiniz. En altta, yeni kişilere mesaj gönderirken hangisini tercih edeceğinizi seçebilirsiniz. E-posta tabanlı bir iMessage hesabı kullanmak, telefon tabanlı bir hesap kullanmakla aynıdır; iMessage kullanarak herkese telefon numaralarından bile mesaj atabilirsiniz. Ancak yalnızca telefon tabanlı hesaplar Android kullanıcılarına SMS yoluyla mesaj gönderebilir.

Bu pencereyi kapatmadan önce, tüm eski iletilerinizin Mac'inizle doğru şekilde eşitlenmesini sağlamak için “iCloud'da İletileri Etkinleştir” seçeneğinin etkin olduğundan emin olmak istersiniz. Bunu tüm cihazlarınızda etkinleştirmek istersiniz.

İLGİLİ: Tüm Apple Cihazlarınızdaki iMessages'ınızı Senkronize Etme

Telefon numaranız Mesaj tercihlerinde görünmüyorsa, iMessage'ın telefonunuzda etkin olduğundan emin olmanız gerekir. Telefonunuzdaki Ayarlar> Mesajlar bölümüne gidin ve iMessage'ın açık olduğundan emin olun. Değilse, Mac'inizde kullandığınız hesapla tıklamanız ve oturum açmanız gereken "iMessage için Apple Kimliğinizi kullanın" ifadesini göreceksiniz.

Apple

Her şey etkinleştirildikten sonra, telefon numaranız Mac'inizdeki Mesaj tercihlerinde birkaç dakika içinde görünmelidir, ardından istediğiniz şekilde iMessage'ı kullanabilirsiniz.

SMS mesajları göndermek ve almak istiyorsanız – bu, Android kullanıcıları ve Apple iMessage'a sahip olmayan biriyle iletişim kurmanıza olanak tanır – iPhone'u İletme İletimini de etkinleştirmeniz ve Mac'inizi ve birbirine bağlı cihaz.

İLGİLİ: Mac veya iPad'inizde Metin Mesajı Yönlendirme Nasıl Kurulur

Sesli veya görüntülü arama yapmak istiyorsanız FaceTime kullanmanız gerekir. FaceTime ayrı bir uygulamadır ancak benzer bir kurulum işlemine sahiptir.