Mac'te iPhone Benzeri AirPods Deneyimi Nasıl Gidilir?

AirPod'lar oldukça etkileyici; bundan çok az şüphe var. Ancak, iOS aygıtlarına herhangi bir karışıklık yaşamadan bağlansalar bile, macOS ile entegrasyonları tamamen daha gizli olabilir. Bu yardımcı program bunu düzeltir ve bunu yaparken de harika görünüyor.

AirPod'lara sahip olup olmadığınızı bileceğiniz gibi, ilk eşleştirmeden sonra onları bir iOS cihazına bağlamak, onları ses çıkışı olarak seçmek için basit bir durumdur. Neredeyse büyülü, ancak Mac'te kullanmak üzere AirPod'ları seçmek söz konusu olduğunda, Bluetooth ayarları ile uğraşmaya başlayabilirsiniz veya Sistem Tercihi pencerelerinde doğru çıkışları seçmeye çalışabilirsiniz. Olması gerektiği kadar kaygan bir yer değildir ve macOS'un AirPod'lara iOS ile aynı şekilde bağ kurmaması dürüst olmuyor.

Ancak bunların hepsini, geliştirici Guilherme Rambo'nun hafif bir yardımcı programı olan AirBuddy ile düzeltebilirsiniz. Bu, duyurulmadan önce iOS beta kodunun içindeki cihazları tespit ederek kendi adına bir isim yapmış olan geliştiricidir, bu nedenle Xcode'da yolunu açıkça biliyor. Ayrıca, AirBuddy Mac'e iOS benzeri AirPod işlevselliğini sadece 5 $ karşılığında getiriyor.

Kurulduktan sonra, AirBuddy ilk olarak Mac'inizdeki AirPods Şarj Ünitesini açtığınızda kendini gösterir. Bunu yaptığınızda, AirPod'larınızın ve davalarının, geçerli şarj durumlarıyla birlikte muhteşem, animasyonlu bir gösterimini görürsünüz. Aynı şeyi yaparken iOS kullanıcılarının elde ettiği ikonik görüşü gördüyseniz, neden bahsettiğimizi bilirsiniz ve evde Mac üzerinde görünür.

Harika görünmek bir şey, ama burada da işlevsellik var. Mac kullanıcılarının çok aşina oldukları bağlantı dansını engellemek için AirBuddy, Mac'inizi AirPod'larınıza bağlayan ve kendiniz bir şey yapmanıza gerek kalmadan bunları çıkış seçeneği olarak seçen basit bir "Bağlanmak için tıklayın" düğmesi sunar. Bu bir güzellik meselesi ve yine Apple bu hakkı macOS'a dahil etmeliydi.

Bu kutuda daha da fazlası var. AirBuddy ayrıca yalnızca AirPods pil ömrünüzü değil Mac'inizin de bir dizüstü bilgisayar olduğunu varsayabilir. Ayrıca, aynı Mac'e bağlı herhangi bir iOS cihazı da aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğu sürece orada da görünür. Bu sadece giriş fiyatına değer!

Şaşırtıcı bir şekilde, burada daha birçok teklif var. AirPod'lar en büyük kullanım durumu olsa da, AirBuddy yerleşik W1 yongası olan her şeyle de iyi çalışacaktır. Bu da masada da bazı Beats seçenekleri olduğu anlamına geliyor.

AirBuddy Nasıl Kurulur

AirBuddy'yi indirin. 5 $ 'lık önerilen bir fiyatı var, ancak isterseniz daha fazla ödeyebilirsiniz.

Kurulduktan sonra AirBuddy'yi Uygulamalar klasörüne taşıyın ve başlatın. Seçenekler oldukça kolay ve iki onay kutusuyla birlikte sunuluyor. AirPod'ları mı yoksa başka W1 özellikli bir aksesuarı mı kullanacağınıza bağlı olarak ihtiyacınız olanları işaretleyin. AirPod'larınızı veya W1 aksesuarlarınızı algıladığında ekran animasyonunun nerede görünmesini istediğinizi de seçebilirsiniz.