Mac'te Mail'de Posta Kutuları Nasıl Oluşturulur veya Silinir

MacOS için Mail uygulaması, postanızı sıralayabileceğiniz kutular olarak işlev gören, kullanıcı tarafından oluşturulan posta kutularının kullanışlı özelliklerine sahiptir. Oluşturması ve çalışması kolaydır ve istediğiniz kadar kazanabilirsiniz.

Posta App Posta Kutuları Nasıl Eklenir

Posta uygulamasını Dock'tan veya Uygulamalar klasöründen açın ve farenizi kenar çubuğunun üstüne getirin. Üzerinde + simgesi olan küçük bir düğme olacak ve bu da yeni bir posta kutusu eklemenize izin verecek.

Bu, iki şey soran bir iletişim kutusu açar: posta kutusunun adı ve nerede depolanacağı. “Mac'imde” seçeneği, Gmail'in gösterge panosu gibi, posta hesabınızda görünmeyecek bir yerel posta kutusu oluşturuyor. Posta sağlayıcınızla senkronize etmesini istiyorsanız, konumu e-posta hesabınızla değiştirin.

Ondan sonra, kenar çubuğunda e-postaları listeden posta kutusuna sürükleyerek doldurabileceğiniz yeni bir posta kutusu bulacaksınız.

Akıllı Posta Kutuları Nasıl Eklenir

Akıllı Posta Kutuları, postalarınızı birden fazla posta kutusuna karıştırmadan düzenli kalmanıza yardımcı olur. Bir kural tanımlayarak, yani belirli bir kişiden gelen tüm postaları tanımlayarak bunları yaparsınız ve ardından Posta uygulaması otomatik olarak bu kurala uyan e-postalara bağlantılar ile doldurur.

Bunu yapmak için, kenar çubuğundaki “Akıllı Posta Kutuları” nın yanına gelin ve ardından + düğmesine tıklayın.

Bu, Akıllı Posta Kutusunun izlemesini istediğiniz kuralı seçebileceğiniz bir iletişim kutusu açar. Çok fazla seçenek var, ancak muhtemelen kullanacağınız başlıcaları, e-posta gövdesini, konuyu veya göndereni aramak gibi en üstte.

Birden fazla kural ekleyebilir ve her kuralın koşullarını değiştirebilirsiniz. Genel olarak, düzenli olarak aradığınız her şey, bazı yazılar yazmaktan tasarruf etmek için Akıllı Posta Kutusu'nda yapılabilir.

Bu posta kutusu kendi kategorisine girecek ve öğeleri taşırken endişelenmenize gerek yok. Akıllı Posta Kutuları, e-postalarınızı aslında içinde saklamayan aramalar olduğundan, verilerinizi kaybetme korkusu olmadan silebilirsiniz.

Posta Kutularını Silme

Posta kutularının silinmesi kolaydır; kenar çubuğundaki posta kutusuna sağ tıklayın ve açılır listeden “Posta Kutusunu Sil” i seçin. Posta kutunuzu yanlışlıkla silmenizi engelleyeceğinizden emin olup olmadığınız sorulur.

Posta kutusu ayarlarını ve adını bu açılır listeden değiştirebilirsiniz; ayrıca bir Akıllı Posta Kutusunu sağ tıklatırsanız, kurallar oluşturulduktan sonra bile düzenleyebilirsiniz.

Not: Bir posta kutusunu silmek, içinde saklanan tüm e-postaları da siler. Bir Akıllı Posta Kutusunu silmek, gerçekte herhangi bir e-posta içermedikleri için mükemmeldir.