Mac'teki Kişilere Kişi ve Şirketler Ekleme

MacOS'taki Rehber uygulaması telefon rehberiniz olmakta iyidir, ancak detaylı kişisel bilgileri ve bağlantıları takip etmek için de yararlıdır. İşte listenize yeni birini nasıl ekleyeceğiniz.

MacOS'ta Kişi Ekleme

Mac'inizdeki Kişiler uygulamasını Dock'tan, Uygulamalar klasöründen veya Command + Space ile arayarak açın.

Tüm Kişilerinizin bir listesini göreceksiniz. Bunlardan herhangi birine tıklayın ve yeni bir kişi eklemek için alttaki + düğmesine basın.

Ayrıca “yeni” için kısayol tuşu Command + N ile kişileri ekleyebilirsiniz.

Sahip olduğunuz tüm iletişim bilgileri ile doldurabileceğiniz bir form göreceksiniz. İlk ad, soyadı isteğe bağlı olmasına rağmen, ilk ve son olarak ayrılmış addır.

Listenin ilerleyen kısımlarında, doğum günü, adres ve hatta onlar hakkında çok satırlı kişisel notlar için seçenekler sunan, kartvizitin oldukça eksiksiz olduğunu göreceksiniz. Bunları doldurmanız gerekmez; Sadece bir telefon veya e-posta ile bir kişi ekleyebilirsiniz.

Üstteki adın altında, kişinin iş yeri için bir seçenek var. Eğer kişi bir işletmeyse, bu iki seçeneği tersine çevirmek için “Şirket” kutusunu işaretleyebilirsiniz.

Hala kişisel bir isim ekleyebilirsiniz, ancak işletme ismi kişi listesinde görünen isim olacaktır.

Kişi Grupları Nasıl Eklenir?

Rehber uygulamasında organizasyon grupları bulunur. Bir kişi grubunu, kişi eklediğiniz gibi ekleyebilirsiniz, ancak açılır listeden “Yeni Grup” u seçerek.

Grup eklemek için ÜSTKRKT + Command + N kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz. Gruplar kenar çubuğunda görünecek ve kişiyi üzerine sürükleyerek gruba varolan bir kişiyi ekleyebilirsiniz.

Grupları vurgulayarak ve Enter tuşuna basarak yeniden adlandırabilir ve bunları vurgulayarak ve Sil tuşuna basarak silebilirsiniz.

İCloud ile Kişileri Eşitleme

Kişiler, iCloud hesabınıza giriş yaptığınız ve ayarlarda etkinleştirdiğiniz sürece, iCloud ile otomatik olarak eşitlenmelidir. Açık olduğundan emin olmak için, Dock'tan veya uygulamalar klasörünüzden Sistem Tercihleri'ni açın ve “iCloud” ayarlarını tıklayın. Oturum açtıysanız, “Rehber” in işaretli olduğundan emin olun.

Her şeyin doğru şekilde eşitlenmesi için iPhone'unuzda ve diğer bağlı cihazlarda oturum açmanız ve iCloud'u da bunlarda etkinleştirdiğinizden emin olmanız gerekir. Telefonunuza eklediğiniz veya düzenlediğiniz yeni kişiler veya Mac, ikisi arasında senkronize olur.

İLGİLİ: Mac'inizde iCloud Nasıl Kurulur