Mail for Mac'te E-posta Hesapları Ekleme veya Kaldırma

Mac'inizdeki Mail uygulaması, ayrı gelen kutularına sahip birden fazla hesabı destekler, ancak doğrudan uygulamanın ayarlarından yeni hesap ekleyemezsiniz. Hesapları değiştirmek için, Sistem Tercihlerini kullanmanız gerekir.

Mail'de E-posta Hesapları Ekleme veya Kaldırma

Mail'in kullandığı hesaplar, doğrudan sistem tercihlerindeki “Internet Hesapları” bölümünden gelir. Yeni bir hesap eklemek istiyorsanız, orada yapmak zorundasınız.

Sistem Tercihleri'ni başlatmak için ekranınızın üstündeki Elma menüsünü tıklayın ve “Sistem Tercihleri” ni seçin. Ayrıca, Dock'ınızdan veya Uygulamalar klasöründen de başlatabilirsiniz.

Sistem Tercihleri penceresinde “İnternet Hesapları” nı tıklayın.

Muhtemelen iCloud hesabınızı içeren bir liste göreceksiniz. Yeni bir e-posta eklemek için listenin altındaki “+” düğmesini ve ardından hangi posta sağlayıcısını kullandığınızı tıklayın. Sağlayıcınızı göremiyorsanız, e-postanızı "Diğer Hesap Ekle" ile manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Posta hesabınızda oturum açmanızı isteyen bir açılır pencere gösterilir. Kullanmak istediğiniz hesap için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve “İleri” düğmesini tıklayın.

Oturum açtıktan sonra, e-postanıza hangi özelliklerin bağlanacağını seçme seçeneğiniz olur. Yalnızca Posta'yı istiyorsanız, Kişiler ve Takvim gibi diğer özellikleri devre dışı bırakın ve “Tamam” ı tıklayın.

Bu yapıldıktan sonra listede yeni bir hesap göreceksiniz. Posta uygulamasının ayarlarını (Command + Virgül) açarsanız ve "Hesaplar" sekmesini tıklarsanız, hesabınızı Posta ile bağlantılı olarak görürsünüz. Bu hesap için ayarları buradan değiştirebilirsiniz.

Bir posta hesabını kaldırmak istiyorsanız, Posta uygulamasının ayarlarında "Bu hesabı etkinleştir" seçeneğini kapatabilir veya hesabı Sistem Tercihleri'ndeki "İnternet Hesapları" panelinden kaldırabilirsiniz. Hesabı tıklayın ve ardından hesap listenizden kaldırmak için listenin altındaki “-” düğmesini tıklayın.