Mesajlarınızı veya FaceTime'a Telefon Numaranızı Ekleme veya Kaldırma

İPhone'unuz ve bir Mac'iniz veya iPad'iniz varsa, her iki cihazda aynı numaradan arama ve mesaj göndermek ve almak için telefon numaranızı iCloud hesabınıza bağlayabilirsiniz.

İOS'ta Yeni veya Mevcut Bir Numara Ekleme

Her şeyin doğru şekilde senkronize edilmesi için cihazlarınızın aynı iCloud hesabında oturum açtığından emin olmanız gerekir.

İşlem tüm iOS cihazlarında aynıdır, ancak önce iPhone'unuzda mevcut numaranızı etkinleştirmeniz gerekir. Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.

“Mesajlar” işaretli kategoriye tıklayın.

Oturum açtığınızdan ve iMessage’ın açık olduğundan emin olun. Aşağı kaydırın ve “Gönder ve Al” a dokunun.

Burada, iMessage ile kullanmak için Apple Kimliğinizle oturum açmanızı isteyen bir uyarı olabilir. Öyleyse, oturum açın.

Apple

Oturum açtıktan sonra, telefon numaranızın “iMessage'ları alabilir ve yanıtlayabilirsiniz.” Altında işaretlendiğinden emin olun. Öyleyse, iMessage için her şey yolunda.

FaceTime'ın yine de kuruluma ihtiyacı var. Ana Ayarlar penceresine geri dönün ve FaceTime ayarları üzerine dokunun.

Apple ID'nizi FaceTime için kullandığınızdan emin olun ve numaranızı “FaceTime adresinden ulaşılabilir.” Altında etkinleştirin.

İPhone'unuz telefon numarasını paylaştığı için, aynı ayarları cihazlar arasında senkronize etmek için iPad veya iPod Touch'ınızda aynı ayarları etkinleştirebileceksiniz.

MacOS'ta Telefon Numaranızı Ekleyin

Artık telefonunuz ayarlandığı için, Mac'inize geçebilirsiniz. Mesajlar'ı açtığınızda, daha önce hiç kullanmadıysanız, oturum açmanız istenir. Command + Comma tuşlarına basarak veya üst menü çubuğundaki “Mesajlar” açılır menüsünden “Tercihler” öğesini seçerek Mesajlar tercihlerini açın.

Telefonunuzu doğru kurduysanız, telefon numaranızı “Mesajlara ulaşılabilinir.” Altında görmelisiniz. Büyük olasılıkla varsayılan olarak etkin olacaktır.

Bu, Mac'inizi telefon numaranıza gönderilen tüm Mesajları gönderir. Ancak bu metin mesajlarını kapsamaz; Bunun için kısa mesaj iletmeyi etkinleştirmeniz gerekir.

İLGİLİ: Mac veya iPad'inizde Metin İletisi İletme Nasıl Ayarlanır?

FaceTime için işlem aynıdır. FaceTime ayarlarını açın; aynı pencereyi telefon numaranızın yanında bir onay kutusuyla göreceksiniz.

Bu, FaceTime aramaları için telefonunuzu ve Mac'inizi bağlar, ancak Mac'inizde hücresel aramalar almak istiyorsanız, telefonla arama yönlendirmeyi etkinleştirmeniz gerekir.

İLGİLİ: Mac'inizde Telefon Görüşmeleri Yapma ve Cevaplama

Bir Numarayı Kaldır

Bir numarayı silmek için, kaldırmak istediğiniz cihazdaki iMessage ve FaceTime tercihlerinde yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Bu, gelecekteki aramaları ve o cihazdan kısa mesajları almanızı önler.

Bunu iCloud hesabınızdan tamamen kaldırmak istiyorsanız, iPhone'unuzdan kapatmanız gerekir. Telefonunuz yoksa (örneğin, önce silmeden sattıysanız veya çalındıysa), telefonu çıkış yapması için Apple ID şifrenizi değiştirebilirsiniz. Çalınan bir telefon olması durumunda, işlemdeki sorunu çözecek olan iPhone'umu Bul ile her zaman uzaktan silebilirsiniz.