Mevcut Amazon Yankınızı Kid's Edition'a Dönüştürme

Josh Hendrickson

Amazon, entegre ebeveyn denetimleriyle 70 $ 'lık bir Echo Dot Kid's Edition sunuyor. Ancak herhangi bir Amazon Yankısını “Çocuk Sürümü” modeline dönüştürebilir ve çocuklarınız için aynı çocuk dostu özellikleri elde edebilirsiniz.

Çocuklar Teknolojiyi Büyüdükçe Çabucak Öğreniyorlar

Alexa, soruları yanıtlamak, müzik dinlemek, akıllı evinizi kontrol etmek ve ara sıra iniltiğe layık şaka yapmak için mükemmeldir. Çocuğunuz yeterince iyi bildirebildiğinde, çok kısa sürede bir Yankı kullanarak yakalanırlar – belki de sizden daha hızlı!

Küçük çocuğunuz kendi odasında yankı isteyebilir, ancak bu sorun olabilir. Ne duyabilecekleri, ne tür müzik çalabilecekleri ve yankılarını ne zaman kullanabilecekleri üzerinde kontrol sahibi olmak istersiniz. Açık ve mevcut sınırlar ve ölçülülük ebeveynliğin temel taşlarıdır ve teknoloji istisna değildir. Amazon, bu ihtiyacı (ve dürüst olmak gerekirse, bu iş fırsatını) gördü ve Echo Kid Edition’ı tanıttı.

Bu Eko, zaman ve içerik sınırlamalarını sağlayan ebeveyn kontrollerine sahiptir. Amazon'un Ebeveyn Gösterge Tablosu ile Yankı'nın yatmadan önce veya günün erken saatlerinde kullanılmasını önleyebilirsiniz. İçerik için yaş sınırlamaları sağlayabilir ve akıllı ev erişimini iptal edebilirsiniz.

Çocuk Sayısı Ücreti Ekstra

Ancak Echo Kid's Edition, standart bir Echo Dot için 50 $ 'a karşılık olarak 70 $' a mal olur. Bu 20 dolarlık ekstra para, reklamsız radyo ve yüzlerce çocuk kitabı sunan FreeTime Unlimited'a bir yıllık abonelik ve bir durum kazandıracak. Bir tabletiniz varsa, çocuk dostu filmlere ve TV şovlarına da erişebilirsiniz. Bu ücretsiz yılın ardından, FreeTime Unlimited aylık 2.99 $ 'dır.

FreeTime Unlimited'ı istemiyorsanız, bir dava için 20 $ ödüyorsunuz. Yankı Noktaları, yanınıza aldığınız veya herhangi bir nedenle aldığınız aygıtlar değil. Bir koruyucu dava gerekli değildir, ancak bir tane istersen, yaklaşık 9 dolarlık renkli bir kutu alabilirsin. Ne yazık ki, Echo Kid's Edition da ikinci nesil Echo gibi görünüyor, bu yüzden eski teknoloji için ekstra para ödüyorsunuz.

Çocuk Sürümü'nü genellikle iki kişilik bir fırsatla satın alabilirsiniz – yine de 70 $ harcarsınız; Sonra tekrar, Amazon bazen Echo Dot'u 20 veya 30 dolara satıyor.

Zaten yedek bir Eko'nuz varsa veya yalnızca birkaç kuruş kazanmak istiyorsanız, standart bir Eko cihazını Kid's Edition modeline dönüştürmeyi düşünün. Hepsinden iyisi, bu tam boyutlu bir Yankı ile çalışacak; bir Dot olmak zorunda değil. Çocuklarınız müziği seviyorsa, ek hoparlörler bağlamalarına gerek kalmadan kutudan daha iyi ses çıkarabilirsiniz.

Mevcut Eko'nuzu Çocuk Sürümü'ne Dönüştürme

Alexa uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki “Cihazlar” a dokunun.

"Yankı ve Alexa" üzerine dokunun.

Dönüştürmek istediğiniz Eko'ya gidin ve adına dokunun.

“FreeTime” ı bulmak için aşağı kaydırın ve dokunun.

“Devre Dışı” nın sağındaki seçim düğmesine dokunun.

Ekranın altındaki “Amazon FreeTime Kur” düğmesine dokunun.

Zaten boş vaktinizi ayarlamış bir çocuğunuz yoksa, bir tane eklemeniz istenir. Bir ad, cinsiyet, doğum tarihi girin, bir simge seçin ve ardından “Çocuk Ekle” ye dokunun.

Eklemek istediğiniz başka çocuğunuz varsa, “Çocuk Ekle” düğmesine dokunun ve işlemi tekrarlayın. Herkes eklendikten sonra, “Devam” düğmesine dokunun.

Amazon hesabınıza giriş yapın, metin doğrulama kodunu girin, ebeveyn izni metnini okuyun ve ardından “Kabul ediyorum” seçeneğine dokunun.

Seçenekler listesinde ilerleyin ve çocuğunuzun da erişmesini istemediğiniz özellikleri devre dışı bırakmak için listenin altındaki “Devam” a basın.

FreeTime Sınırsız denemesini denemek istiyorsanız, "1 aylık ücretsiz denemenizi başlatın" a, "İptal" e basın.

Tanıtım videosunu kapatmak için sağ üst köşedeki “X” düğmesine dokunun.

Uygulama aracılığıyla zaman ve yaş içeriği sınırlarını değiştirebilirsiniz, ancak bunun yerine Amazon'un Ana Kontrol Panosuna gitmek daha kolaydır.

Oturum açtıktan sonra, “Günlük Zaman Sınırlarını Ayarla” gibi değiştirmek istediğiniz seçeneğe tıklayın.

Ardından ilgili ayarları yapın. Zaman Sınırları durumunda, sınırları açıp kapatabilir ve Yankı'nın ne zaman kapanacağını ve ne zaman açılacağını ayarlayabilirsiniz. Hafta sonları ile hafta içi arasındaki ayarları bile yapabilirsiniz.

Tercihlerinize göre her şeyi iyi ayarladıktan sonra, çocuğunuzu yeni yankılarıyla şaşırtmanın zamanı geldi. Sonuçta FreeTime Sınırsız'ı seçmeye karar verirseniz, daha sonra her zaman abone olabilirsiniz.