Microsoft Artık Antivirüssüz Bilgisayarlarda Windows 7 Güncelleştirmesi Artık Yok

İyi haber Windows 7 kullanıcıları: Microsoft, antivirüsünüz yoksa güncellemeleri almanızı engellemez.

Bir dakika ne? Evet, bu delice olması gereken bir değişiklik oldu. Kendi Chris Hoffman'm bunun neden derinlerde olduğunu açıkladı, bu yüzden detaylar için bunu okuyun.

Hızlı hikaye: Bazı antivirüs programları, Windows'un Bluesown ve Spectre yamalarından sonra çökmesine ve bluescreens'ın tetiklenmesine neden oldu. Bunu kapatmak için Microsoft, tüm bilgisayarlara yönelik güncellemeleri kapatıp tekrar açmak için bir kayıt defteri anahtarını değiştirmek için gerekli virüsten koruma yazılımını etkinleştirin. Buradaki fikir, antivirüs üreticilerinin güncellemelerle uyumluluğu doğrulayabilmeleri ve güncellemeleri etkinleştirebilmeleriydi, ancak antivirüs olmadan bilgisayarlarda böyle olmayacaktı ve Windows 7 varsayılan olarak antivirüsle gelmiyor.

Mutlu Microsoft bunu düzeltiyor. Bleeping Computer için yazılan Catalin Cimpanu, bugün yeni politikaya işaret etti. Microsoft'un bu politikayı geçen ay değiştirmesi için çağırdık; Chris Hoffman'ın yazdığı şey şu:

Microsoft, Windows 7 kullanıcıları için bu yaklaşımı yeniden düşünmelidir. Microsoft, bu Windows 7 makinelerinin güncellenmesini engelleyecekse, Windows 7 kullanıcılarının bu politika hakkında daha iyi bilgilendirilmelerini sağlamaları gerekir.

Microsoft, bizim için sevindiğimiz yeniden düşünme yolunu açıkça aldı.

Resim Kredisi: Bigstock