Microsoft, Boldly, bir araç çubuğuna geri şeridi iade planları

Microsoft, Microsoft Office'te şerit arabirimini kaldırmayı ve Office 2007'den önce kullanılan araç çubuklarını anımsatan bir şekilde dikey alan açmayı planlıyor.

Değişiklik bugün Microsoft Word'ün çevrimiçi sürümüne geçecek, bunun bir önizlemesi yukarıda görülüyor. Sekmeler kalır, ancak araç seti şu anki şeridin yüksekliğinin 1 / 3'ü kadardır ve Oldukça Office'te sunulan araç çubuklarına benzemektedir. Kullanıcılar istediğinde üç çizgili şerit hala kullanılabilir.

Değişiklik yavaş yavaş masaüstü uygulamalarına dönüşecek. Paul Thurrot'un işaret ettiği gibi, OneNote for Windows zaten bu tek çizgili şeridi kullanıyor. İşte böyle görünüyor:

Bazı Outlook kullanıcıları, Jared Spataro, Office ve Windows Pazarlama için Microsoft VP'ye göre, Temmuz ayında benzer bir arayüz görecekler. Bir blog yayında diğer masaüstü uygulamaları için kaba bir zaman çizelgesi çizdi:

Windows, Excel ve PowerPoint for Windows, en derin ve en zengin özellik setimizi sunar – ve uygulamalarımızdan en iyi şekilde yararlanmak isteyen kullanıcılar için tercih edilen deneyimdir. Kullanıcıların, bu sürümlerin etrafında inşa edilmiş bir çok "kas belleği" vardır, bu yüzden çalışmalarını bozabilecek değişikliklere özellikle dikkat etmeyi planlıyoruz. Basitleştirilmiş şeritleri bu sürümlere henüz getirmeye hazır değiliz çünkü daha geniş bir kullanıcı grubundan daha fazla geri bildirim almamız gerektiğini düşünüyoruz. Ancak yaptığımız zaman, kullanıcılar her zaman tek tuşla klasik kurdeleye geri dönebilecekler.

Dili not edin: “yaparsak” değil, “yaptığımız zaman”. Zaman çizelgesi açık olmasa bile, ofis kullanıcıları bu ince şeridi bekleyebilirler.

Şahsen bu değişikliğin geciktiğini düşünüyorum. 2007'den beri geniş ekran monitörler norm haline geldi ve bu tür ekranlarda şerit çok fazla dikey alan kaplıyor. Şeridi inceltmek, kullanıcılara belgeleri üzerinde çalışacak daha fazla yer verecektir. Bu da iyi bir şeydir.