Microsoft Edge, Chromium'a Taşıdıktan Sonra Chrome Uzantılarını Destekleyecek

Geçen hafta Microsoft, Edge'i EdgeHTML motorundan ve Chromium'a taşımayı planladığını duyurdu. Hafta sonundaki bir reddit işinde, şirket, tarayıcının geleceği için ne anlama geleceği konusunda bazı soruları yanıtladı.

Öncelikle, Edge geçişinden sonra Chrome uzantılarını destekleyecektir. Bu oldukça büyük, çünkü Chrome Mağazası Edge'i bir üst seviyeye taşıyacak mükemmel uzantılara sahip.

En büyük sorulardan biri, Microsoft Mağazasında bulunan mevcut PWA'lar için bunun ne anlama geleceğiydi, çünkü işletim sistemi içerisinde tamamen Chromium'a geçiş yapmak, bu işlevselliğin çoğunu kıracaktı. EdgeHTML'yi OS'de tamamen terk etme niyetinin bulunmadığı, en azından hemen değil. Bu nedenle, Microsoft Mağazası'ndaki mevcut tüm PWA'lar çalışmaya devam edecektir.

Bunun ötesinde, Microsoft ayrıca PWA'ların doğrudan Edge'in Chromium sürümünden (Chrome'da olduğu gibi) ve Microsoft Mağazasından da yüklenmesine izin vermeyi planlamaktadır.

Gerçekten, tüm bunlar, zaten kullandığınız özelliklerin, özellikle de PWA'ların hiçbir yere gitmediğini ve Edge'in yalnızca daha iyi ve daha kullanışlı hale geleceğini söylemek.

Thurrott üzerinden