Microsoft, Ekim Güncelleştirmesini Kullanmıyorsanız Windows 10'un Dosya Birliği Hatalarını Düzeltiyor

Microsoft, yalnızca bildirdiğimiz dosya ilişkilendirme hatasını ve diğer bazı sorunları gidermek için Windows 10'u güncelledi. Tuhaf bir nedenden dolayı, Ekim 2018 Güncellemesini PC'nize yüklediyseniz bu düzeltmeler kullanılamaz.

27 Kasım'da, Microsoft, çeşitli hataları gideren Windows 10 için bir "toplu güncelleştirme" yayımladı. Bleeping Computer'ın belirttiği gibi Microsoft, bazı Windows kullanıcılarının varsayılan uygulamalarını ayarlamalarını engelleyen sorunun düzeltildiğini söylüyor. Ne yazık ki, Windows Media Player hata hala sabit değil.

Bu güncelleştirme yalnızca Windows 10'un eski sürümleri için geçerlidir. Özellikle, Windows 10’un Nisan 2018 Güncellemesi, Güz Oluşturucu Güncellemesi, Oluşturucu Güncellemesi ve Yıldönümü Güncellemesi için geçerlidir. İlgili toplu güncelleştirmeler KB4467682, KB4467681, KB4467699 ve KB4467684'tür. Windows uygun güncellemeyi otomatik olarak yükler ve Windows Güncelleme'deki "Güncellemeleri Denetle" yi tıklayarak hemen alabilirsiniz.

Microsoft, bug 10 Ekim Güncelleştirmesi olan Windows 10'un en son sürümü için toplu bir güncelleştirme paketi yayımlamamıştır. Ekim 2018 Güncellemesi en çok hata giderilenine ihtiyaç duyduğundan oldukça çılgınca.

Microsoft neden Ekim 2018 Güncellemesi için toplu bir güncelleme yayımlamamıştır? Hata düzeltme güncellemesi yakında mı geliyor yoksa bir kaç hafta gecikmeli mi? Bilmiyoruz çünkü Microsoft hiçbir şey söylemiyor.

İLGİLİ: Microsoft, Windows 10'un Dosya İlişkilerini Altında Güncelleştirmeli Olarak Kırdı