Microsoft Köpekler Sonra Windows 10 Güncellemeleri Adı Should Should

Sevgili Microsoft: Windows 10 güncellemeleri için isminiz akılda kalıcı değildir ve bu nedenle insanların izini sürmesi imkansızdır. İnsanların neler izleyebileceklerini biliyor musun? Köpekler.

Windows 10, bu arada harika. Altı ayda bir aldığımız tüm yeni özellikleri seviyoruz. Ancak bu güncellemelerin isimleri tüm emmek. Yani, şu listeye bak.

  • Kasım Güncellemesi
  • Yıldönümü Güncellemesi
  • İlkbahar Güncellemesi
  • İçerik Oluşturucu Güncellemesi
  • Sonbahar Yaratıcıları Güncellemesi
  • Nisan 2018 Güncellemesi

Bunlardan birini yaptım ama hangisini hatırlayamıyorum. Ve sorun bu. Bu isimler çok genel, işe yaramazlar. "Kasım Güncellemesi" için destek vermeyi bıraktığınızı söyleyen bir başlık görürsem bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bu kasımdan çıkacağını düşünebilirim (İki Novembers önce çıktı). Ve eğer Avustralya'da yaşarsam, “Fall Creators Update” baharda ortaya çıktı ve bu da korkunçtu.

Bunu düzeltebilirsin, Microsoft. Güncellemelerinizi hatırlanması kolay isimler verin. Kişiliğe sahip isimler. Evrensel çekiciliğe sahip isimler.

Windows 10 güncellemelerinizi köpeklerden sonra adlandırın.

Cidden, Microsoft: Köpekler

Şaka yaptığımızı düşünüyorsun. Değildi. Apple ve Canonical hem hayvan isimlerini büyük etki için kullandılar ve on yıl sonra hala “Breezy Badger” ve “Snow Leopard” ın hangi versiyonlarına başvurduğunu hatırlıyorum. Sık güncellemeler yapacaksanız ve kullanıcılar bu güncellemeleri takip etmek zorunda kalacaklarsa, unutulmaz isimlere ihtiyacınız var. Hayvanlar unutulmaz.

Peki neden köpekler? İlk olarak, köpekler harika. İkincisi, yüzlerce ırk var, bu yüzden Apple gibi isimlerden kaçmayacaksınız (aptal Elma). Son olarak, markalaşma fırsatları sonsuz olduğu için. Cidden, şuna bak:

Bu güncellemeyi teklif ettiyseniz hemen indiririm ve Boya ve Not Defteri'ni kaldırırsa bile umurumda olmaz. Bu köpeklerin sana verebileceği gücü hayal et.

Bu arada, alay ettiğimiz promosyon malzemelerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Onlar senin. Sadece güncellemelerin köpeklerden sonra isimlendirmeye başla, lütfen.

Ne düşündüğünüzü biliyorum: “Eğer köpeklerden sonra yayınları adlandırırsak, insanlar neye odaklanacağımızı umuyoruz? Her şeyden önce böyle bir kazanan "Yaratıcılar Güncellemesi" ne yaptı. ”Endişelenme! Köpekler meydan okuyor. Köpekler herşeyi yapabilir.

Güvenlik odaklı bir sürüm var mı? Boom.

Güvenlik güncellemeleri ve bir grup eğlenceli özellik ile ilgili bir güncelleme var mı? Zor bir itibara sahip eğlenceli bir ırk için gidin.

Tüm gece yudumlayan can sıkıcı kalıcı bildirimler ile bir güncelleme var mı? Tabii ki.

Ya da belki de tüm internetin sevileceğinden emin olduğunuz bir güncellemeniz var.

Ya da, eğer mevsimlere isimleri yapıştırma konusunda ölü olursanız, yapabilirsiniz.

… Ama bunu tavsiye etmeyiz.

Bütün gün bunları yapabiliriz. İnternet çok iyi köpeklerle doludur. Ama bence bizim amacımız var.

Bu fikrin karşılığında hiçbir şey istemiyoruz, sadece isimleriniz birbirinden biraz ayrılabilir. Bunun aptalca olduğunu düşünebilirsiniz, ama dürüst olmak gerekirse, şu anki adlandırma düzeninizden daha az değil.

Fotoğraf Kredisi: photo-nic.co.uk nic, Rachel Omnès, Roberto Vasarri, Hoss, NICOLAS TESSARI, Tereza Hošková, Shannon Richards