Microsoft Office'in son sürümü nedir?

Office 2016, hem Windows PC hem de Mac için Microsoft Office'in en son sürümüdür. Office 365'e abone olursanız, her zaman güncellemeleri Office'in en son sürümüne alırsınız. Geleneksel bir tek sistem lisansı satın alırsanız, almak için her yeni sürümü satın almanız gerekir.

En Son Sürüm Ofis 2016

Microsoft Office'in en son sürümü, hem Windows PC'leri hem de Mac'ler için kullanılabilen Office 2016'dır. Microsoft, 9 Eylül 2015 tarihinde Windows için Office 2016'yı 22 Eylül 2015 ve Mac için Office 2016'da yayımladı.

Windows sürümü, Windows 7 de dahil olmak üzere Windows 7 Service Pack 1 ve sonraki işletim sistemlerinde çalışır. Mac sürümü, Mac 10.13 High Sierra dahil OS X 10.10 Yosemite ve daha yeni sürümlerini destekler.

İPhone, iPad, Android ve web için Office uygulamaları da vardır. Bunlar her zaman en yeni yazılımlarla günceldir.

Microsoft'un Office 365 abonelik hizmeti ile sağlanan Office 2016 sürümleri, adına rağmen aslında Office 2016'nın geleneksel sürümlerinden biraz farklıdır. Office 365 abonelik hizmeti aracılığıyla kullanılabilen Office uygulamaları, Office 2016'nın standart bağımsız kopyalarından önce yeni özellikler alır.

Son Sürümünüz Varsa Nasıl Kontrol Edilir

Windows'da kullandığınız Microsoft Office sürümünü kontrol etmek için, Word veya Excel gibi bir Office uygulamasını açın ve ardından pencerenin sol üst köşesindeki “Dosya” menüsünü tıklayın.

Kenar çubuğu menüsünde "Hesap" seçeneğini tıklayın. Ekranınızın sağ tarafındaki "Ürün Bilgisi" nin altına bakın ve hangi Office sürümünü kullandığınızı göreceksiniz.

Bir "Hesap" seçeneği görmüyorsanız, bunun yerine "Yardım" ı tıklayın.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde, yarı yıllık güncelleme kanalında Microsoft Office 365 ProPlus kullanıyoruz. Yazılımın 1708 versiyonuna sahibiz, yani 2017 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Office sürümüne sahibiz.

Daha fazla bilgi edinmek için Hesap sayfasındaki “Hakkında” düğmesini (örneğin, Microsoft Word'de “Hakkında Kelime”) de tıklayabilirsiniz.

Örneğin, bu pencere Microsoft Word 2016'nın 32 bit sürümünü kullandığımızı açıklar. Bu, Microsoft Office 2016'nın 32 bit sürümüne sahip olduğumuz anlamına gelir.

Mac'te, bu bilgileri bulmak için bir uygulamanın menüsünde “Hakkında” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Örneğin, Microsoft Word'de, Word> Word Hakkında'yı tıklatın. Microsoft Excel'de, Excel> Excel Hakkında'yı tıklatın.

İLGİLİ BİLGİ: Microsoft Office'in hangi sürümünü kullandığını (ve 32 bit veya 64 bit) öğrenin.

Son Sürüme Güncelleme

Güncelleme, Microsoft Office'i nasıl satın aldığınıza bağlı olarak değişir. Office 365 abonelik hizmetine abone olursanız, her zaman Microsoft Office'in en son sürümüne sahip olursunuz.

Bir Office uygulamasında Dosya> Hesap> Güncelleme Seçenekleri> Şimdi Güncelle'yi tıklatarak güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Ancak, güncellemeleri devre dışı bırakmadıkça, önerilmez, Office her zaman arka planda kendini günceller.

Office 365'in farklı güncelleme kanalları vardır. Office 365'in standart tüketici sürümleri, her ay yeni özellikler ve diğer güncellemeler alan "Aylık" güncelleme kanalında yer alır. Ancak, bir Office sürümünü kuruluşunuzun Office 365 ProPlus aboneliğinden yüklediyseniz, bunun yerine “Yarı yıllık” kanalda olabilirsiniz. Bu kanal sadece altı ayda bir yeni özellikler ile güncellemeler alır. Güvenlik güncelleştirmelerini hemen almaya devam edersiniz – yalnızca yeni Microsoft Office özellikleri ertelenir.

Yarı yıllık kanaldaysanız ve daha sık özellik güncellemeleri almak istiyorsanız aylık kanala geçebilirsiniz. Bunu yapmak için Microsoft'un Office kanalı değiştirici düzeltmesini indirin ve çalıştırın. Office ürününüzün güncelleme kanalını değiştirecek ve otomatik olarak yeni sürümü indirmeye başlayacak.

Office 2016'nız yoksa, Microsoft'un Office 365 abonelik hizmetine abone olarak veya Office 2016'nın tek bir PC veya Mac lisansını satın alarak ve sisteminize yükleyerek edinebilirsiniz.

Office 365'e abone olmak yerine Office 2016'yı satın almayı tercih ederseniz, otomatik olarak bir sonraki büyük Office sürümüne güncelleştirilmezsiniz. Ancak, Office 365'e abone olursanız, en son Office yazılımı ile otomatik olarak güncel tutulur.

Office'i birden çok bilgisayara yüklemek istiyorsanız Office 365 özellikle iyi bir anlaşmadır. Office 365 Personal, yıllık 70 ABD dolarıdır ve Office'i bir PC'ye veya Mac'e yüklemenizi sağlar. Ancak, Office 365 Home'un maliyeti yıllık 100 ABD Dolarıdır ve Office'i beş bilgisayara veya Mac'e — veya ikisinin herhangi bir bileşimini — yüklemenize olanak tanır. Windows veya Mac için Office 2016'nın tek başına bir kopyası 150 ABD dolarıdır ve bu yalnızca bir cihaz içindir.