Microsoft, son Windows 10 güncelleştirmesinde dosya gezgini için karanlık bir tema ekler.

Yıllardır insanlar Windows için daha karanlık temalar istiyorlardı, ancak nihayet Windows 10'da karanlık bir tema eklediklerinde bile, hala File Explorer için çalışmadı. Yaklaşan bir güncellemede, değişiklik yapmak üzeredir.

Windows Experience blogunda Microsoft şunları söyledi:

Bu özelliği [karanlık tema] piyasaya sürdüğümüzden beri, sizden gelen en yüksek geri bildirim talebimiz, karanlık temayı desteklemek için Dosya Gezgini'ni güncellemek oldu ve bugünün yapısıyla gerçekleşiyor! Yol boyunca, Dosya Gezgini bağlam menüsünün yanı sıra Ortak Dosya İletişim Kutusu'na (Aç ve Kaydet iletişim kutuları) de karanlık tema desteği ekledik.

Bu yüzden, en son dahili geliştirmeye yükselirseniz, Dosya Gezgini'nin yanı sıra Aç ve Kaydet iletişim kutuları için karanlık bir tema elde edersiniz. Ancak Insider yapılarına geçmeli misiniz? Muhtemelen, PC'nizi test etmekten başka faydalı bir şey için kullanırsanız. Ancak kenarda yaşamayı seviyorsanız, seçenek sizin için mevcut olacaktır.

Bugün Windows 10'da karanlık bir temayı etkinleştirmek isterseniz, bunu kolayca Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler'e gidip “uygulama modunuzu seçin” seçeneğini değiştirerek kolayca yapabilirsiniz. Bu, Windows'un çoğunu karanlık bir tema kullanacak şekilde değiştirir, ancak uygulamalarınızı güncellemez. Chrome, Firefox, Office vb. Talimatların tümü için tüm Dark Theme kılavuzumuzu okumak zorundasınız.

İLGİLİ: Windows 10'da Karanlık Bir Tema Nasıl Kullanılır