Microsoft, Windows 10 Simgelerini Yeni Bir Marka Geniş Tasarımla Birleştirecek

Geçtiğimiz hafta, Microsoft, Office Icon Suite'i modernize etme planlarını açıkladı, ancak plan Office'ten daha büyük görünüyor. Aslında, bu yeni tasarım dili, tüm Windows hisse senedi ikonları için daha büyük bir planın parçası gibi görünüyor.

Windows makinenizin başlat menüsüne göz atarsanız ve yalnızca Microsoft simgelerine bakarsanız, bir kısmı oldukça eski olan bir dizi stil ve görünüm göreceksiniz. Microsoft, Windows 10'un görünümünü ve verdiği hissi modernize etmek için bu simgeleri temiz ve tutarlı bir görünümle güncellemeye yönelik çalışacaktır.

Bu hareket, bu iyileştirmelerin gerçekten önemli olduğu bir dünyada yaşadığımız için çok anlamlı. Apple, aygıtları arasında tutarlı bir tasarım diline sahiptir ve Google, çeşitli hizmetleri ve işletim sistemlerinde benzer bir görünüm ve his sağlamak için Materyal Tasarımı'na sahiptir.

Bu nedenle, Microsoft'un yalnızca beş yılda bir güncelleme görmemiş olan Office simgelerini yeniden tasarlamak değil, işletim sisteminin geri kalanında da bu tasarım dilini kullanması mantıklı geliyor. Güncellenmiş Office simgeleri inanılmaz derecede temiz ve modern görünümlü ve kişisel olarak tasarımın Windows 10'un geri kalanını devraldığını görmek için sabırsızlanıyorum.

Microsoft Office Tasarım Başkanı Jon Friedman, geçen hafta yeni Office simgeleriyle ilgili ayrıntılı bir Ortam yayınladı, ancak tasarımın (işletim sisteminin geri kalanına gideceği sadece yorumlarda (Friedman'ın okuyucu sorularına cevap verdiği) açıklandı.

Verge aracılığıyla