Microsoft, Windows 7 ve 8 Kullanıcılarını Forumlarında Yardım Edemez Anymore

Microsoft, en azından resmi destek forumlarında Windows 7, 8 ve 8.1 ile ilgili sorularınızı yanıtlamakta.

Şirket, Microsoft çalışanlarının daha eski işletim sistemleriyle ilgili forum sorularını Temmuz 2018'de artık yanıtlamayacağını açıkladı. Microsoft Security Essentials, Internet Explorer 10 ve Office 2010/2013 artık resmi forum desteğini görmeyecek.

Açık olmak gerekirse, kullanıcılar yine de sorular sorabilir ve diğer kullanıcılar bu soruları yanıtlayabilir. Tek değişiklik, Microsoft tarafından istihdam edilen hiç kimsenin destek sağlayamayacağıdır.

Bazı forumlar tamamen kilitlendi: Microsoft Band ve Zune bölümleri. Kullanıcılar, diğer kullanıcılardan cevap almanın ümidiyle ilgili soru sormuyorlar bile.

Resmi forum desteği gerçekten yararlıdır. Yanıtlanan bir soru alırsan hoş olur, elbette, ama aynı zamanda resmi bir açıklama bulmak için yardım arayan insanlar için de kullanışlı bir araçtır. Bir Windows sorusunun cevabını bu şekilde bulduğum zamanı sayamam. Bu yüzden Windows 7 ve 8 / 8.1 kullanıcılarının bu konuda hayal kırıklığına uğrattığından eminim. Windows 7 hala güvenlik güncellemelerini alıyor.

Beta Haber'de Mark Wycislik-Wilson'a teşekkürler.