Microsoft Word belgesini bir Web sayfası olarak kaydetme

Word'ü web sayfalarını tasarlama aracı olarak düşünemezsiniz ve bu sorun değil, her neyse gerçekten de çok iyi değil. Ancak, varolan bir Word belgeniz varsa, herhangi bir nedenden dolayı bir web sayfasına dönmeniz gerekiyorsa, Word bazı yerleşik araçlarla uğraşır.

Not : Bu makale için örneklerimizde Word 2016 kullanıyoruz, ancak bir belgeyi bir web sayfası (veya HTML) olarak kaydetme özelliği, Word'ün birçok eski sürümünde mevcuttu. Word 2016'dan daha eski bir sürümü kullanıyorsanız, bu makalede anlattığımız tüm özellikleri göremeyebilirsiniz, ancak çoğunu takip edebileceksiniz.

Belgenizi Web Sayfası Olarak Kaydetme

Öncelikle, bir web sayfası olarak kaydetmek istediğiniz dokümanı açın. Dosya menüsünde, “Farklı Kaydet” komutunu seçin ve ardından “Gözat” seçeneğine tıklayın.

Farklı Kaydet penceresinde, dosyanızı saklamak istediğiniz yere gidin. Ardından, sayfanız için “Dosya Adı” kutusuna bir ad yazın. Varsayılan olarak, daha önce kaydettiyseniz, Word belgenizin adı zaten doldurulur.

Ardından, “Farklı Kaydet Türü” açılır menüsünü tıklayın. Menüde, belgenizi bir web sayfası olarak kaydetmek için üç seçenek bulacaksınız: Tek Dosya Web Sayfası; İnternet sayfası; ve Web Sayfası, Filtrelenmiş.

Bu seçeneklerin tümü, belgenizi bir web sayfasındaki metni görüntülemek için standart olan HTML (Köprü Metni Biçimlendirme Dili) olarak değiştirir. Ancak, her dosya türü biraz farklı bir HTML dosyası oluşturur. Kullanmanız gereken, çevrimiçi yayınlama tercihlerinize bağlıdır ve dosyayı daha sonra bir Word belgesine dönüştürmeyi planlayıp planlamadığınız.

Bu üç seçeneğe daha yakından bakalım.

Belgenizi Filtrelenmiş Bir Web Sayfası Olarak Kaydetme

Web Sayfası sürümü, Filtrelenmiş Web sayfası, bir Word belgesini web sayfası olarak kaydetmenin en iyi yoludur. Belgenizin bütünü ve biçimlendirmesini korur, HTML kodu çıkarır ve dosyalamayı küçük tutar. Bu, web sayfanızın en iyi şekilde kodlanmasını sağlamaktır. Web yazısı daha sonra bir Word belgesine geri dönüştürmeyi planlamıyorsanız, bu dosya türünü seçmelisiniz; bu, yüz yüze gelsin, gerçekten sık sık yaptığınız bir şey değil.

Farklı Kaydet açılırsa, “Web Sayfası, Filtrelenmiş” sayfasında.

“Başlığı değiştir” düğmesi

Görünen menüde, web sayfanız için bir başlık yazın ve sonrası “Tamam” durumunu tıklayın.

Bir HTML kutusu dönüştürmek istediğinizden emin olmak ister misiniz? “Evet” mevcuttur.

Şimdi bir web sayfanız olacak. Kontrol etmek için tarayıcınızı yükleyebilir veya web sitenize yükleyebilirsiniz. Kelimenin html albümü ve yazılımı ile ilgili tüm videolar bir alt klasöre kaydeder. Ayrıca, bu resim klasörünü web sitenize de giymeniz gerekiyor.

İçeri birlikte, birazdan bahsedeceğimiz gibi, bu değer davranışı tuşuna.

Belgenizi Web Sayfası Olarak Kaydetme

“Farklı Kaydet Türü” açılır penceresi “Web Sayfası” çıktı sadece biraz farklı çalışır. Filtrelenmiş seçenek, web sayfanızı bir HTML dosyası olarak kaydeder ve destekleyici görüntüleri kendi alt klasörüne kaydeder. “Web Sayfası” seçeneği, Word'ün biçimlendirmesini ve ekstra bilgilerini silmeniz mümkündür.

Ve elbette, burayı farkettiğinden, sonuçta filtrelenmiş bir sayfadan biraz daha büyük olacaktır.

Sayısız bir iş çıkarmanız gerekiyor.

Belgenizi Tek Dosya Web Sayfası Olarak Kaydetme

“Tek Dosya Web Sayfası” seçeneği ile tümleşik format kaydediciler (tıpkı “Web Sayfası” gibi), ancak görsel bir sayfanın dahil edilmesi, tüm destekleyici resimlerinizi ve sayfanın kendisi bir arada. MHTML dosyası.

Ayrı destekleyici bilgisayarları indirmek için gereken sayfalara ulaşmak için yeterlidir. Bazen bir boyuta yakındır. Ancak bazen dosyalar, biraz daha büyük olabilir.

Web sayfasının bir sayfasının bir sayfasının hızlı bir şekilde yüklenmesini istemiyorsunuz. Ancak, bir kelimeyi bir kelimeye ekleyebiliriz (bir bileğini kullanabilirsiniz) ya da PDF'de bir belge sunmak mümkündür.

İLGİLİ: Bir Microsoft Word belgesini PDF'ye dönüştür

Not : Blog'unuz varsa, Word'ün paylaşımından bir kelime belgesini içeren blog'unuzda da yayınlanmaktadır. Bu makalede bahsettmişiz biraz farklı çalışıyor, bu yüzden burada yayına girmeyeceğiz, ama kontrol etme değer.

Ek Web forumu Yapılandırma