Microsoft Word Belgesini PDF'ye Dönüştürme

PDF'ler belgeleri dağıtmak için kullanışlıdır, böylece tüm taraflar tarafından aynı şekilde görülmelidir. Genellikle, başka bir uygulama kullanarak doküman oluşturacak ve ardından bunları PDF'ye dönüştüreceksiniz. Microsoft Word belgesi için bunu nasıl yapacağınız.

Bir Belgeyi Word Kullanarak PDF'ye Dönüştürme

Microsoft Word'ün masaüstü sürümüne sahipseniz, belgenizi PDF'ye dönüştürmenin en kolay yolu Word'ün kendisinde doğrudur.

Dönüştürmek istediğiniz belgeyi açın ve ardından “Dosya” sekmesini tıklayın.

Arka perde ekranında, soldaki listeden “Farklı Kaydet” i seçin.

Farklı Kaydet ekranında, PDF'nin kaydedilmesini istediğiniz yeri seçin (OneDrive, Bu PC, belirli bir klasör veya herhangi bir yerde).

Ardından, "Farklı kaydet" kutusunun sağ tarafındaki açılır oku tıklayın ve açılır menüden “PDF (* .pdf)” öğesini seçin.

İsterseniz, şu anda dosya adını değiştirebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, “Kaydet” düğmesine tıklayın.

PDF'yi kaydettikten sonra, Word belgenize döndürülecek ve yeni PDF, varsayılan PDF görüntüleyicinizde otomatik olarak açılacaktır.

Microsoft Word'ünüz yoksa

Word'ünüz yoksa, ancak size gönderilen bir belgeyi dönüştürmeniz gerekiyorsa, birkaç seçeneğiniz vardır:

  • Google Drive: Google Drive'a bir Word belgesi yükleyebilir, bir Google Dokümanına dönüştürebilir ve ardından PDF'ye dönüştürebilirsiniz. Bu, çok fazla biçimlendirmeden (ve zaten bir Google hesabınız varsa) basit, çoğunlukla metin Word belgeniz varsa yeterince iyi çalışır.
  • Bir Dönüşüm Sitesi: Word belgelerini ücretsiz olarak PDF'ye dönüştürme olanağı sunan birçok site var. Freepdfconvert.com'u öneririz. Bu güvenli bir site, hızlı çalışıyor ve Word belgeleri üzerinde mütevazi bir formatta bile oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Ve sadece ara sıra Word belgesini PDF'ye dönüştürmeniz gerekiyorsa gerçekten ücretsizdir. Ücretli abonelik size sınırsız dönüşüm (bir kerede birden fazla belge) ve daha fazla dosya türünü dönüştürme yeteneği gibi ek özellikler sağlar.
  • LibreOffice: LibreOffice, Microsoft Office ile aynı özelliklerin çoğunu sunan ücretsiz, açık kaynaklı bir ofis uygulamasıdır. Microsoft Word belgelerini açabilir ve bunları PDF'ye dönüştürebilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ: Herhangi Bir Bilgisayarda, Akıllı Telefonda veya Tablette PDF'ye Nasıl Yazdırılır