Mükemmel Facebook Kapak Fotoğraf Nasıl Oluşturulur

Facebook profilin senin hakkında çok şey söylüyor. Muhtemelen en görünür çevrimiçi varlığınızdır, bu yüzden iyi görünmesini sağlamaya değer. Harika bir kapak fotoğrafı nasıl seçilir.

Zihin Boyutlarını Kısıtla

Facebook’un kapak fotoğrafları garip bir boyutta. Masaüstü tarayıcıda 851 piksel genişliğinde 315 piksel (yaklaşık 2.7: 1 en boy oranı).

Mobilde 640 piksel genişliğinde 340 (yaklaşık 1.88: 1) piksel uzunluğunda.

Yüklediğiniz herhangi bir fotoğraf otomatik olarak o boyutta ve şekilde görüntülenir. Bundan daha küçük bir şey yüklememelisiniz çünkü o zaman Facebook büyüyecek ve bulanık ve çirkin görünecek.

Facebook kapak fotoğrafları da 100KB büyüklüğündedir. Facebook görüntüleri otomatik olarak bu boyuta indirir, ancak mümkün olan en yüksek kalitede görüntü ile ilgileniyorsanız, bunu kendiniz yapmanız gerekir.

İLGİLİ: Neden Facebook Fotoğraflarınız Çok Kötü Görünüyor (Ve Ne Yapabilirsiniz?)

Görselinizin Masaüstü ve Mobil Cihazlara Nasıl Bakacağını Düşünme

Kapağınız masaüstü ve mobil cihazlarda farklı görüneceğinden (ve aynı zamanda insanlar tıkladığında herhangi bir en boy oranındaki tam boyutlu görüntü olarak görünebilir), fotoğrafın farklı yerlerde nasıl görüneceğini düşünmeniz gerekir.

Kapak fotoğrafınızı masaüstünde yeniden konumlandırabilirsiniz, ancak mobil cihazınızda kapak fotoğrafınız otomatik olarak üst ve alt kısımda kırpılarak kırpılır.

Profil Resminizin ve diğer arayüz öğelerinin kapak resminizi nasıl etkilediğini de düşünmeniz gerekir. Masaüstünüzde profil resminiz ve adınız sol alt köşeyi gizleyecektir. Mesaj, Arkadaşlar ve diğer düğmeler sağ alt köşeyi gizleyecektir. Ayrıca ince bir karanlık gradyan var, bu yüzden bloke olmayan tabana doğru şeyler biraz daha koyu görünecek.

Mobilde, tüm düğmeler kapak fotoğrafının altındadır. Ancak profil resminiz, alt merkezin bir parçasını engeller.

Bütün bunlar, konunun görüntünün merkezine odaklandığı bir fotoğrafı ideal olarak seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Altta ise, sadece arayüz öğeleri tarafından kırpılmış veya bloke olacak.

Anlamlı bir şey seç

Kapak fotoğrafınız halka açık. Facebook sayfanızı görüntüleyen herkesin görebileceği birkaç şeyden biri. Bu, muhtemelen bir anlamı olan veya sizi temsil eden bir şey seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Bulunduğum bölgeyi çektiğim fotoğrafları kullanıyorum. Diğer insanlar kendilerine çok şey ifade eden tırnaklar, ailelerinin fotoğrafları, hobilerinin görüntüleri vb.

360º Kapak Fotoğrafı Dene

İnsanların profil resimlerini bağladığı ve fotoğrafları büyük bir görüntü olarak bir araya getirdiği birkaç yıl önce büyük bir eğilim vardı. Ne yazık ki, kullandığınız cihaza bağlı olarak (ve mobil cihaz çok popüler) profil resminizin farklı konumlarda olduğu göz önüne alındığında, gerçekten işe yaramıyor.

Bu yaratıcı olamayacağın anlamına gelmez. Facebook artık göz alıcı ve farklı olan 360 derece kapak fotoğraflarını destekliyor. Sadece bir 360º fotoğraf çekin ve kapak fotoğrafınız olarak yükleyin. Tam 360º olmayan panoramik bir görüntü de kullanabilirsiniz.

İLGİLİ: Facebook’a 360 Derece Fotoğraf Nasıl Yazılır

360º fotoğraflardaki en büyük fark, yalnızca 851px by 315px (veya mobilde 640 piksel x 340x) olarak görüntülendiğinde, sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların görüntüyü geri kalanını görmek için sürükleyebilmeleridir.

Kapak resimleri, profil resimlerle birlikte, kullanıcıların profilinizi ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk şeydir. İyi birini seçmek için zaman ayırın.