Nasıl Anında Bir iTunes (veya App Store) Hediye Kartı Gönderilir

Bu 21. yüzyıl ve hiç kimsenin telefonunuzdan yapamayacağınız fiziksel bir hediye kartı alması gerekmiyor. Neyse ki, Apple bizi korudu ve anında kendi hediye kartını e-posta adresi olan herkese gönderebilirsiniz.

App Store'un iTunes Store ile aynı hediye kartlarını kullandığı az bilinen bir gerçektir. Bu, müzik, film ve TV şovları, uygulamalar, oyunlar ve hatta uygulama içi satın alımlar gibi herhangi bir yerden bir şey satın almak için bir App Store veya iTunes hediye kartı kullanabileceğiniz anlamına gelir. En sevdiğiniz uygulamaların aboneliklerini hediye kartıyla bile ödeyebilirsiniz, bu da arkadaşlarınız ve aileniz için harika bir hediyedir.

Nasıl Anında Bir iTunes Hediye Kartı Gönderilir

Tahmin edebileceğiniz gibi, Apple, olabildiğince kolay para verme işlemini yapar. Bir iPhone veya iPad'den, App Store'u açın ve profil simgenize dokunun.

Ardından, ekranın ortasına doğru “E-postayla Hediye Kartı Gönder” e dokunun.

Bir sonraki ekranda, alıcının e-posta adresini girin ve ardından adınızı girdikten sonra hediye kartıyla birlikte verilecek bir mesaj girin. Seçeneklerden birini tıklatarak da mezarı seçebilir ve ardından kartın ne zaman teslim edilmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Hazır olduğunuzda “İleri” düğmesine dokunun.

Bir sonraki ekran hediye kartının nasıl görüneceğini seçmenize izin verir. Birini seçip “İleri” ye dokunun.

Son olarak, yaptığınız seçenekleri gözden geçirin ve satın alma işleminizi tamamlamak için “Satın Al” a basın.