Nasıl iTunes Duplicate Şarkıları çıkarmak için

İTunes mağazasının dışından çok fazla indirme yaparsanız, kitaplığınızdaki şarkılar karıştırılabilir ve sizi çift albümlerle bırakabilirsiniz. Bir şeyi iki kez indirip indirmediğinizi bilmek istiyorsanız, iTunes'ta anlatmak kolaydır.

İTunes'da, Yinelenen Öğeleri Göster

İTunes'u Dock'tan veya uygulamalar klasöründen açın. Üst menü çubuğundaki Dosya menüsünden, "Kütüphane" üzerine gelin ve açılır menüden "Çift Öğeleri Göster" i seçin.

Bu, aynı adı ve sanatçıyı paylaşan öğelerin bir listesini görüntüler, böylece farklı kişilerin aynı adı taşıyan iki şarkı burada görünmez.

Albüm, uzunluk ve içerik farklı olabilir ve bu da kafa karışıklığına neden olabilir. Bu listedeki her şey bir suçlu değil, bu yüzden her şeyi silmeye gitmemelisin.

Örneğin, orijinal kopyaya sahipseniz, o sanatçıdan şarkıları şifreleyen derleme ve “en iyiler” albümleri burada gösterilecektir. Bir sanatçı, şarkının güncellenmiş bir sürümünü daha sonraki bir albümde yayınlarsa, burada da ortaya çıkıyor, aynı adı taşıyor. Her iki sürüme de sahipseniz, ek şarkılar içeren albümlerin “Premium” sürümleri burada görünecektir. Her durumda, iTunes'un iddia ettiği şarkıların bazılarının yinelemesini beklemek isteyebilirsiniz, bu nedenle bir şeyi silmeden önce iki kez kontrol edin.

Ancak, hiçbir zaman her şeyi seçmek ve silmek istemezsiniz, çünkü bu liste şarkının her iki kopyasını da gösterir. Birden çok öğe seçmek için Komutu basılı tutmanız ve kurtulmak istediğiniz her şarkıyı manuel olarak tıklamanız gerekir.

Bu can sıkıcı bir durum, ancak yinelemelerin neden olma ihtimalini hesaba katan daha hızlı bir yol yok. Her şeyi seçtikten sonra, seçtiğiniz öğeleri kaldırmak için sağ tıklayıp “Kitaplıktan Sil” i seçebilirsiniz.

Ekranın üst kısmında, görünüm modunu “Çok daha da daraltan ve ayrı albümler ile ilgili sorunların çoğunu çözen“ Aynı Albüm ”olarak değiştirebilirsiniz.

Bu listedeki öğeler muhtemelen içe aktarma sorunudur ve çoğaltılanların çoğunu endişelenmeden kaldırabilirsiniz.

Toplu Düzenleme

Yinelenen şarkıları saklamak, ancak içinde bulundukları albümü değiştirmek isterseniz, bunu toplu düzenlemeyle yapabilirsiniz. Command + click ile düzenlemek istediğiniz birden fazla şarkıyı seçin, ardından seçilen öğeleri sağ tıklayın ve içerik menüsünde “Bilgi Al” ı tıklayın.

Bu, birden fazla öğeyi düzenlemeye çalıştığınızı bildiren bir bilgi istemi getirecektir. Gelecekte bunu saklamak için “Bir daha sorma” düğmesine basabilirsiniz.

Bilgi ekranına geçmek için “Öğeleri Düzenle” yi tıklayın. Buradan, bu kutulardan herhangi birinde değişiklik yapabilirsiniz ve seçtiğiniz her şarkıya uygulanırlar. Albümü değiştirirseniz, şarkılar yeni bir albüme ayrılır, ancak albüm resmini tekrar “Artwork” altına eklemeniz gerekebilir.

Buradaki bilgileri değiştirirken dikkatli olun, çünkü bir şeyi karıştırırsanız her şeyi tekrar yerine koymak zordur. Can sıkıcı bir şey, toplu olarak düzenleyemediğiniz iz numaralarıdır. Parça numaralarınız yerinde değilse, bunları birer birer düzenlemek zorundasınız, bu işlem biraz zaman alabilir.