Ne Android Telefon Modeli Sen Out Nasıl Bulmalı

Dışarıda bulunan çok sayıda Android telefondan dolayı, hangi el cihazını bulmanız (veya hatırlamanız) zor olabilir. İşte nasıl bulabilirsin.

Telefondaki Modele Bakın

Denemeniz gereken ilk şey, model numarasının orada basılmış olup olmadığını görmek için telefonun kendisine bakmaktır, bu yüzden telefonunuzu ters çevirerek başlayın. Bir Samsung veya LG cep telefonu çalıştırıyorsanız, modelin arka tarafta tam olarak listelenmesi ihtimali vardır. Gayet basit!

Ancak, telefonun arkasında bir şey yoksa veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa (belirli bir model numarası gibi), bu bilgiyi telefonun ayarlarında bulabilirsiniz.

Telefonunuzun Model Numaralarını Ayarlarında Bulma

Kullandığınız telefon ne olursa olsun, Ayarlar menüsündeki model hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilmeniz gerekir. Bildirim gölgesini aşağı doğru çekin ve oraya gitmek için dişli simgesine dokunun.

Not : Bazı telefonlarda, vites simgesini göstermek için gölgeyi iki kez aşağı çekmeniz gerekebilir.

Ayarlar ekranında, sonuna kadar aşağıya doğru kaydırın ve Telefon Hakkında bölümünü bulun. Bazı telefonlarda – Android Oreo'yu çalıştıranlar gibi (8.x) – Telefonla ilgili Öğeyi görmek için önce Sistem menüsüne gitmeniz gerekebilir.

 

Solda: Samsung Galaxy S9; Merkez ve sağ: Pixel 2 XL

Telefonunuzun adı gibi en temel bilgileri burada görmelisiniz. Bu, genel olarak LG G5 veya Samsung Galaxy S8 gibi telefonun “genel” adıdır. Galaxy S9, tek bir ekranda ihtiyacınız olan bilginin çoğunu gösteren Telefon Hakkında menüsü hakkında tamamen istifa etti.

 

İhtiyacın olan tek şey buysa, işin bitti. Ancak, daha spesifik bir şeye ihtiyacınız varsa, cep telefonu model numarası gibi, daha derine inmeniz gerekebilir. Bu bilgi Telefon Hakkında ekranında başka bir yerde görüntülenebilir, bu yüzden sadece bir miktar aşağı kaydırın.

Bazı üreticiler bu bilgiyi bir seviye daha derine bile saklarlar. Telefon Hakkında ana ekranında model numarasını göremiyorsanız, bir “Donanım Bilgisi” girdisine bakın ve buna dokunun.

 

Boom – orada olmalı.

Hala Sorun Yaşıyorsanız Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanın

Ve hala bu bilgileri telefonunuzda bulmakta sorun yaşıyorsanız, sizin için bir çözüm daha var: Droid Donanım Bilgisi adlı bir üçüncü taraf uygulaması.

Bu uygulamayı ilk kez uygulamanızı istemiyoruz, çünkü telefonunuzla ilgili tüm ayrıntıları almak için harika. Hızlı bir yükleme yap ve ateş et. Buradaki ilk bilgi biti, model numarası olmalıdır. Tereyağından kıl çeker gibi.

Telefonunuzun model numarasını bulmak gerçekten zor olmamalı, ama biz varız. Android telefonlarını üreten pek çok farklı üretici ve vahşi ortamda Android'in birçok farklı sürümü var. Bununla birlikte, biraz kazma ile, sonra gelen bilgileri bulabilirsiniz.